+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Regaip Kandiliniz Mubarek olsun Konusunu Okuyorsunuz..
 1. AGMEHMET
  Administrator

  Regaip Kandiliniz Mubarek olsun
  Regaip Kandili Mesajları

  Regaib kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve 3 ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..


  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.


  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Regaib Kandilin mübarek olsun.


  Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..
 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Yüce Rabbim hep birlikte nice kandillere erişmeyi nasip etsin


  Hayırlı kandiller
 3. RüzgarGülü
  Devamlı Üye


  REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

  [U]Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandiliniz mübarek olsun forumacil.

  rega-p-kand-l-.jpg


 4. Arzu
  Yeni Üye

  kandil.jpg
  Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!


 5. ACİLSERVİS
  Administrator
  REGAİP KANDİLİ İÇİN KART RESİMİ


  kandil1vd1.gif

  Bütün İslam aleminin Regaip kandili mübarek olsun.


 6. DR.MATRİX
  Devamlı Üye
  REGAİP KANDİLİ İLE İLGİLİ KISACA BİLGİ


  kandil.jpg

  RECEP AYI

  Recep ayinda 1gun oruc tutan kimseye 1 yil oruc tutmus sevabi verilir. 7 gun oruc tutan kimseye 7 cehennemin kapisi kapatilir. 8 gun oruc tutan kimseye 8 cennetin kapisi acilir. 10 gun oruc tutan kimseye ise; gonlunun muradi neyse verilir. 15 gun tutan kimseye ise; Allah gokte bir melek yaratir. O da kisiyi gunahlarin af edildi diyerek mujdeler.(Oructa ) ziyade edene ziyade olunur.
  Hadis-i Serif

  Recepin 1.gunu 3 yillik, 2. gununde 2 yillik, 3. gununde oruc tutmak 1 yillik islenen kucuk gunahlara kefaret olur.
  Hadis-i Serif

  Recep ayinda sevapli ameller kat kat sevaplandirilir. Gunahlar da kat kat cezalandirilir.
  Hadis-i Serif

  Kim takva uzere Recep ayinda bir gun oruc tutarsa, o oruc dile gelir ve Ya rabbi bu kulunu afv-i magfiret eyle diye niyazda bulunur.
  Hadis-i Serif
  Kaynak: Ramuz El -Ehadis (Hadisler Deryasi)

  Regaip Kandili

  1000 tane ihlas suresini okumanin fazileti Allahtan canini satin almaktir. Yani cehennemden azad olmaktir.
  Hadis-i Serif

  (Bilhassa Regaib gecesinin ihyasi icin bu tesbihati, Merhum Mahmud Esad Cosan Efendi hazretleri tavsiye buyurdular.)

  Recepin ilk Persembe gunu oruclu gecirildikten sonra Cuma gecesinde, aksamla yatsi vakti arasinda ve gecenin ilk ucte birinde, iki rekatta bir selam verilmek suretiyle 12 rekat nafile namaz kilinir.
  Her rekatta bir Fatiha ve 3 kere Kadir ve 12 kere de Ihlas suresi okunur.
  Namaz sonunda yetmis kere Allahumme salli ala Muhammedininnebiyyil-ummiyyi ve ala alihi ve sellim diye salavat getirilir.
  Sonra, secdeye gidilir. Secdede yetmis kere Subbuhun Kuddusun Rabbul-melaiketi ver-Ruh, secdeden dogrulunca da yetmis kere Rabbigfir verham ve tecavez amma talem fe inneke Entel-Azizil-Azam! denir.
  Ikinci secde de boyle yapilir.
  Bu namazin; iki rekatta bir selam verildikten sonra yuzer kere Subhanallahi vel- hamdu lillahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber denilmek, yuzer kere istigfar ve yuzer kere salavat getirilmek suretiyle kilinacagi da bildirilmistir.
  Regaip Gecesi namazini kilanlarin gunahlari; denizlerin kopukleri, kumlar, yagmur damlalari ve agaclarin yapraklari kadar cok, daglar kadar agir da olsa, bagislanacagi gibi; kabre konulduklari ilk gecede de bu namazin sevaplari yanlarina gelerek, kendilerinin her sikintidan kurtulduklarini, kabirde yapayalniz ve ipissiz kaldiklari bu sirada kendilerine arkadas ve yoldas olmak, duyduklari korku ve tedirginligi gidermek icin geldiklerini, Kiyamet gununde Arasat meydaninda da kendilerini golgeleyeceklerini ve yuce Allahin hayr ve rahmetinden uzak kalmayacaklarini guler yuz, tatli ve acik bir dille onlara mujdeleyecekleri de haber verilmistir.


 7. IŞILAY
  Devamlı Üye
  Bütüm mümin kardeşlerimin hayırlı ve mübarek geçmesi dilegiyle

 8. Börtecine
  Devamlı Üye
  regaib-kandili-resimli-mesajlar-6.jpg


  Regaip Kandiliniz kutlu ve mutlu olsun.Allahın rahmeti ve bereketi Resulullahın şefaati üzerinize olsun


 9. blackpearl
  Üye
  Bismillahirrahmanirrahim..

  Ya Rab! Senin sayende;Seni seviyoruz,
  Yine Senin sayende;sevdiklerini seviyoruz,
  Yine Senin sayende;Seni sevenleri seviyoruz.
  Ya Rab! Bizleri sevdiklerin ile hemdem eyle onlardan ayırma! Onların yanı cennet uzağı ise cehennemdir.Bizleri onlardan ayırma ki onların nurundan doya doya içelim.Bizleri sevgi yolundan ayırma! Sev,sevdir,sevdiklerini de bizlere sevdir.Elhamdülillah tek ümidimiz sevdiklerini seviyor yerdiklerini yeriyoruz.
  Ya Hayyul!
  Ya Kayyum!.
  (Musa Topbaş)

  Ragaib Kandiliniz Mubarek Olsun.

  "Zaman,insanın en mühim sermayesidir.Zamanlar içinde bazı hususi fırsatlar vardır ki,ihya edicidir.Günler,geceler,aylar arasında öyle kıymetli kazanç mevsimleri olur ki,onları gafletle geçirmek büyük zarardır,Acı kayıplara va hasretlere sebep olur."

  (O.Nuri Topbaş)

  Rabbim etmiş ve edecek oldunuz bütün dualarınızı bu dünya ve ahiretiniz için hayırlı ise kabul etsin, bu zamanı en güzel şekilde değerlendirmeniz ve dualarda unutulmamak duası ile.


 10. D.K.F.Q
  Devamlı Üye
  Tüm İslam Aleminin Regaip Kandili Mübarek Olsun.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


regaib kandili,  regaip kandili,  Iyi kandiller