+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Özlem Sözleri Forumunda Ayrılıkla İlgili Dertli Yazılar Ayrlığa Dair Yazılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ayrılıkla İlgili Dertli Yazılar Ayrlığa Dair Yazılar
  Ayrılıkla İlgili Dertli Yazılar Ayrlığa Dair Yazılar

  Acıya seni sarmak, kederlenip ağlamak. Ölüme ramak kala adını anmak, dudaklarımınarasından yavaş yavaş dökülmen.
  Söylesene Zahmin!
  Yaşarken, nefes almak neden bu kadar zor? Acının arkasındaki hazza ulaştım ben, yola düşmüş bitap yüreğim, zamansız gelen ayrılığa yenilmişken, sen hala mı görmezsin!
  Mısraların, dizelerin onları bırak şiirlerimin bile boynu bükülmüş Zahmin. Şiirlerimin dalları kırılmış…
  İsyana yer yok, dilimin ucuna gelip, boğazıma takılan, gönlüme alev alev yakan o sevdan varya işte ben onun sayesinde ayakta duruyorum Zahmin.
  Tüm yalnızlıklarıma tembihledim senden bana haber vermeyecekler.
  Canım yanıyor Zahmin. Canım ağlıyor, kimse duymuyor. Sen d’uyuyor musun Zahmin? Sen yüreğime yakın bir ağrısın.
  Gözyaşlarıma bulutları katsam ne fayda, neyi teselli edecek ki sensiz cümleler. Varlığın canıma can katarken, yokluğun neyi tecelli edecek ömrüme Zahmin?
  Ben ki tüm acılarımın ortasına seni koymuşken, baharı getirecek cıvıltılarını beklerken. Mülteci bakışlarının arkasındaki kaçışları nasıl kestirebilirdim ki?
  Gözlerin neyin habercisi Zahmin,
  Neden bu kadar acıtır ki sözlerin?
  Söylesene Zahmin
  Ben yokluğuna mı müebbetliyim?
  Vicdanı kurumuş insanoğlunun, sevmeleri bile bir başka olmuş. Merhamet eskilerde kalan bir yoksullukmuş.
  Ahh Zahmin…
  İçimdeki kıyameti ben bilirim, darma duman olmuş aklım. Seni ezberlemiş, seni bilmiş benliğim. Ötesi yok Zahmin, ötesi yok berisi de zaten baştan sona sen!
  Sessizliğimi bozacak bir hicran yarası daha katma gölüme.
  Gülüşlerinle can verecekken, kursağımda bıraktığın Aşk’a harf harf susuyorum.
  Şimdi sen oku beni.
  ---------------

  Yoruldum artık; hayattan, sahte insanlardan, yalan düşlerden, yalancı gülümseyişlerden yoruldum.
  Kocaman sessizlikler oluyor. Düşlerimde susuyordu, yıldızlarda susuyor, mutlulukta. Yalnızlığımın sessizliği bu Herkesten uzaklaşıyorum artık. Kimseyi anlamıyorum, güvenemiyorum. Büyüdükçe her şeyimi kaybediyorum. Beni koruyanlar, mutlu edenler yok oluyor bir bir. Hayallerimde kaybediyorum daha da yalnızlaşıyorum. Keşke hep çocuk kalabilseydi düşlerim, bari onlar kirlenmeseydi, kırılmasaydılar. Artık ne düşlerim var nede düşündüklerim. Yalnızlık zordur derler ama o kadar da zor değil. Sahte insanlarla olmaktansa yalnızlığı seçiyorum. Karanlık bir köşede herkesten uzak tek başıma sessizce ağlamayı tercih ediyorum. Hıçkıra hıçkıra ağlamıyorum duymasın kimse. Sessizce içimden ağlıyorum. Bazen gözyaşlarım bile içine akıyor. Ben böyle mutluyum galiba. Herkesin yanında güçlü, kimsesizken çaresiz. Baktığım gözlerde gerçek sevgi göremiyorum.
  İşten ben bu sahte insanların içinde yalnızım. Başımı omzuna koyacak kimsem yok. Ellerimi ısıtacak, sevgisiyle bedenimi saracak, küçük bir yürek, bir ses, bir nefes aradım onu da bulamadım. Yine kaldım tek başıma yüreğim deki sessizlikle. Kocaman bir sessizlik çıt yok 'uyku bile uykuda' .
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  sevgili olan iki kişin birbirinden ayrılmaları sonucunda her ikisininden içinden geçen duyguları yazmasına ayrılıkla ilgili dertli sözler denir.
+ Yorum Gönder


ayrılıkla ilgili yazılar,  ayrılıkla ilgili kompozisyon,  dertli yazılar,  ayrılık ile ilgili kompozisyon