+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Özlem Sözleri Forumunda Bilir misin ey yar ? Bilir misin sen .. ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Bilir misin ey yar ? Bilir misin sen .. ?
  Bilir misin ey yar ? Bilir misin sen .. ?


  Gözlerinden bir yudum nefes alıp alıp sana yazıyorum yine. Yürek mürekkebiyle yazılmış onca karalamaya inat seni yaşıyorum satırlarımda. Sen ve ben. İki ayrı kentin sabahında aynı güneşle uyanan iki sevdalı. İmkansızlığın içinde, yokluğun acı nefesinde " aşkı " soluyan iki yürek. Boşver gülüm. Suyla ateşin, geceyle güneşin birbirlerini sevmesi gibi imkansız olsa da aldırma..

  Biliyorum hicbir zaman kapımı çalmayacak ellerin, hiçbir zaman ellerini tuttugumda avuç içlerin terlemeyecek. Bırak bu dünyanın bize hasret borcu olsun. Hasretlikler hep demir parmaklıkların ardında kalsın. Kavuşmasın sırtlarımız birbirlerine. Değmesin dudaklarımız dudaklarımıza. Sevgi bu değil mi ? Yokluğunda bile sevmeyi bilmek. Aşkı yücelten bu değil midir ki ?. Bak şehrime yağmur yüklü bulutlar konuk olduğunda ben seni ararım her damlasında. Saçlarımı ıslatan bir yağmur damlası kadar berraktır sevgin..
  Dokunduğum herşey de ellerinin sıcaklığını aradım durdum. Oysa ellerini hiç tutmadım ki !.. Baktığım her noktada gözlerinin derinliğindeki umudu sevdim. İnan gözlerini hiç yakından görmedim ama hep seni yaşadım. Görmeden sevmeyi, dokunmadan hissetmeyi öğrendim..

  Seninle her gece yıldızların sağnağında sana düşlerimi sundum. Bir an hayat yokusunda yorulsam, kenar köşelerde değil, ben senin yüreğinde " nefesini " soludum. Kekik kokulu gecelere inat ben senin kokunla yetindim. Rüzgarın keman çaldığı ve yıldızların nağmelerle bestelere gebe oldugu vakitlerde hep seni düşledim. Sevgini soframdaki ekmek gibi bereket bildim. Ben senin gülen yüzünü sürdüm arsız yaralarıma. Uykusuz yüreğime ayazlar çivileri reva görseler, ben senin hayalinle daldım rüyalara..Seni düşündüm zamanın ötesinde. İmkansızlıgı sevdim. Gözlerindeki nemin saflığını, gözyaşların duruluğunu ve iki dudağın arasında hayata hediye ettiğin nefesini sevdim..


  Bilir misin
  Nefesinde baharların soluduğunu ?
  Bilir misin her gece
  Yetim kuşların yüregine dolduğunu ?
  Bilir misin her gözyaşınla
  Topraktan yeni filizler doğduğunu ?
  Uzaklar da bir kadının
  Senin her gülüşünde
  Hayata sımsıkı tutunduğunu
  Bilir misin ey yar ?
  Bilir misin sen.. ?  [/CENTER] 2. Elif
  Devamlı Üye

  İnsan birini çok sevince kendini bu sevgiye daha doğrusu bu aşka çok kaptırır.Sevdiğine mektup yazınca içindeki özlemi kağıda dökmek ister ve içinden geleni hiç düşünmeden yazar.
+ Yorum Gönder


ey yar,  ey yar sözleri