+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Özlem Sözleri Forumunda İhvan lideri kızı Esma'ya yazdığı mektup Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  İhvan lideri kızı Esma'ya yazdığı mektup
  İhvan lideri kızı Esma'ya yazdığı mektup


  Mısır'da İhvan Lideri Muhammed El Biltaci'nin darbeci askerler tarafından şehit düşürülen kızı Esma için yazdığı mektub


  hvan-lideri-k-z-na-yazd-mektup.jpg

  "Sevgili kızım ve değerli öğretmenim

  Sana elveda demiyorum bilakis yarın görüşmek üzere. Başı dik tuğyana isyan ederek yaşadın. Tüm engelleri redderek hürriyete sınırsızca aşık oldun. Bu ümmet, uygarlıkta hak ettiği yeri alabilsin diye onu yeniden diriltmek ve inşa etmek için sessizce yeni ufuklar arıyordun. Akranlarının uğraştığı işlerle meşgul olmadın. Her zaman derslerinde birinci olmana rağmen öğrenmeye olan açlığın dinmedi.


  esma.jpg


  Bu kısa hayatta sohbetine doyamadım. Vaktim, mutlu olacak ve eğlenecek kadar geniş değildi. Rabiatul Adeviyye'de son kez bir araya geldiğimizde, "Sen bizimle olduğunda bile bizden ayrısın" diyerek bana olan sitemini dile getirmiştin. Ben de sana, "Bu hayat birbirimize doyacak kadar geniş değil. Birbirimize doyalım diye Allah'tan cennetinde bize bu sohbeti vermesini temenni ediyorum" demiştim.


  ıhvan liderinin kızına yazdığı mektup.jpg


  Sen şehit olmadan iki gün önce seni rüyamda gelinlikler içinde gördüm. Bu dünyada eşi benzeri olmayan bir güzellikteydin. Yanıma sessizce oturduğunda sana, "Bu gece senin düğün gecen mi" diye sordum. Sen de "Düğünüm akşam vakitlerinde değil öğlen olacak" demiştin. Çarşamba günü, öğlen vakti şehit olduğun haberi bana ulaştığında, senin rüyamda bana ne demek istediğini anlamış oldum. Allah'tan seni şehit olarak kabul etmesini niyaz ettim. Ve şehadetin, bizim haklı olduğumuzu ve düşmanımızın da batılın ta kendisi olduğu inancımızı pekiştirdi.


  hvan-n-k-z-na-yazd-mektup.jpg

  Son vedanda yanında olamamam, son bir kez seni görememem, alnına son bir öpücük konduramamam ve senin cenaze namazını kıldırma şerefine nail olamamam beni derinden üzdü. Beni bunları yapmaktan alıkoyan, ölümden veya karanlık hücerelerden korku değil, uğruna canını verdiğin davayı (devrimin hedeflerine ulaşması) sürdürebilmekti.

  Zalimlere karşı başın dik (göğsünü gere gere) direnirken gaddar kurşunlar göğsüne saplandı ve ruhun yüceldi. Ne kadar güzel bir azmin ve terbiye edilmiş bir nefsin vardı. İnanıyorum ki, sen Allah'a verdiğin söze sadakat gösterdin, Allah da sana verdiği söze Öyle ki, şehadet şerefini bize değil de sana bahşetti.

  Son olarak, sevgili kızım ve değerli öğretmenim


  hvan-liderinin-k-z-na-yazd-mektub.jpg


  Sana elveda demiyorum bilakis görüşmek üzere. Buluşmamız, yakında peygamber ve ashabıyla birlikte Havz-ı Kevser'de olacak. Sonsuz kudret ve hükümranlık sahibi Allah'a yakın, O'nun nezdinde değerli ve şerefli bir konumda. Ayrılmamak üzere, birbirimize doyma temennilerimizin gerçekleşeceği bir buluşma 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Mısırlı Esma'nın Yürek Burkan Şiiri - HAKAN PÜTÜN

  Sesli video


 3. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Esma'ya Mektup // Dursun Ali Erzincanlı


 4. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Başbakan Erdoğan Canlı Yayında Ağladı - Babasından Esma'ya Mektup+ Yorum Gönder