+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Aşka Dair Yazılar ve Özlem Sözleri Forumunda Özlem Sözleri & Hasret Sözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  --->: Özlem Sözleri & Hasret Sözleri

  Özlem Sözleri & Hasret Sözleri

  Hasret

  Nazım Hikmet Ran

  Yüz yıl oldu yüzünü görmeyeli,
  belini sarmayalı
  gözünün içinde durmayalı,
  aklının aydınlığına sorular sormayalı,
  dokunmayalı sıcaklığına karnının
  Yüz yıldır bekliyor beni
  bir şehirde bir kadın
  Aynı daldaydık,aynı daldaydık.
  Aynı daldan düşüp ayrıldık.
  Aramızda yüz yıllık zaman
  yol yüz yıllık.
  Yüz yıldır alacakaranlıkta koşuyorum ardından
  --->: Özlem Sözleri & Hasret Sözleri frmacil sayfa 2iki --->: Özlem Sözleri & Hasret Sözleri

 2. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Hasret  Yüzyıl oldu yüzünü görmeyeli,belini sarmayalı,gözünün içinde durmayalı,aklının aydınlığına sorular sormayalı,dokunmayalı sıcaklığına karnının.Yüz yıldır bekler beni bir şehirde bir kadın.Aynı daldaydık, aynı daldaydık.Aynı daldan düşüp ayrıldık.Aramızda yüz yıllık zaman, yol yüz yıllık.Yüz yıldır alacakaranlıkta koşuyorum ardından. Nazım Hikmet Ran

 3. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Özlem Sözleri & Hasret Sözleri

  Özlem
  İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı dünyayı tanıma telaşıdır özlem..Bizi nelerin beklediğini bilmeden büyüme telaşıdır Evcilik oynamaya koşmaya arkadaşadır özlem..

  Özlem
  İlk gençlik hayallerimizedir.. Bir masum mektuba.. bir bakışadır.. kaçamak el tutuşlara aşk oyunlarınadır.. oyunu ne olduğunu… dokunmanın acısını zevkini bilmeden.. Bir cafe de oturmayadır özlem.. kalp atışlarına mahçup bakışlara… okul kırmaya aşk uğruna…Sevgiyedir.. kalbimizi henüz keşfetmeden.. sevdayı henüz bilmeden..

  Özlem…
  Çocukluk, gençlik özlemini özlemeye özlem.. O masum sonu mutlu biten özlemler.. Çocukken bir çikolataya özlem..bayramlarda bir kırmızı pabuça duyulan özlem… alınca mutlu olunan.. hoyrat gençlikte aşka özlem… bir bakışta bir gülüşte kalbi durduran…. Sonsuzluk.. işte bu dedirten..

  Özlem..
  En mutlu özlem… sonu olan.. sonu özlediğinle biten.. varışı sevdan olan özlemler..

  Özlem
  Ya gelmeyeceğini, gelemeyeceğini bildiğine özlem… ya orada olduğunu bildiğin ses vermeyene özlem…. Ya özlemekten korkana özlem… ya yaşamaktan korkana özlem.. ya düşlere özlem.. ya yarını olmayacak aşklara özlem.. gideceğini bilerek sevilene özlem.. Yaşanamayacaklara özlem… İşte sonu olmayan özlem.. İşte vazgeçilemeyen özlem.. işte çaresiz bekleyişe özlem.. İnsanın içini acıtan… boşlukta yaşanan özlemler… Peki var mı bu özlemin sonu…? biter mi….? bu özlem.. Söz verirsin kendine özlemeyeceğim diye… tutulur mu bu söz…..? Kalbindeki özleme söz geçer mi……?

  Özlem sevgidir…
  Özlem güçtür..
  Özlem varoluştur.
  Özlem sevdandır..
  Özlem bekleyiştir…
  Özlem içindeki acıdır..
  Özlem özlememeyi hasrettir..
  Özlem özlemeyeni özlemektir..
  Özlem özleyeni özlemektir…
  Özlem gelemem diyeni bekleme güçüdür..
  Özlem gidene ağıttır..
  Özlem sevdana söz vermektir..
  Özlem kalbine söz geçirememektir.
  Özlem kaçış değil var oluştur…
  Özlem çaresizlik değil çaredir..
  Özlem vazgeçmemektir.
  Özlem kelimelerin yetersiz kaldığı andır.
  Özlem sessizliğin çığlığıdır..
  Özlem yaşamındır..
  Özlem gelmeyeceğini bilerek bekleyebilmektir.
  Özlem siyah gecelerde siyahın izi kalabilmektir..
  Ve artık..
  Özlem

 4. HARBİKIZ
  Moderator
  Özlem Hasret Sözleri

  ♥Beklemek güzeldir güzelim Dönecekse eger beklenen. Özlemek güzeldir güzelim Özlüyorsa eger özlenen..

  ♥ Herzaman duyamadigimiz o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yagmur arkasinda sakli olan toprak kokusu gibi ortaya çiksa keske

  ♥ Özledigim ne sensin ne de bir baskasi özledigim gerçekten hissetmeden bana "seni seviyorum" demeyecek biri..

  ♥ Hani insan aglamak ister, Gözlerinden yas gelmez ! Hani gülmek ister,yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! Iste o zaman ölmek isterde ECEL gelmez!

  ♥ Gözlerimi kapattigim an gözümün önünde konusmaya basladigimda ismin agzimda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin için neyim söylermisin ?

  ♥ Özlem bence ne bir seye duyulan hasret nede ulu bir arzulayis. O bence içten içe aglayis yada senden ayri yasayis

  ♥ Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz Unutma sevmek daima beraber olmak degildir. Sen yokken bile seni yürekte yasatabilmektir

  ♥ Ilik bir rüzgar esti buradan, nereden estigini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen heryere dedi aklima sen geldin cünki özlenen sendin. birtanem Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin.

  ♥ Baliklarin sevgisini bilirmisin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamiyorum çünkü sen hep yüregimdesin.

  ♥ Bir gün bir sevda çalar kapinizi Sasirirsiniz, beklemiyorsunuzdur Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmissinizdir Ancak, bu sevgi asktan öte olarak yerini alir gözlerinizden kalbinize !

  ♥ Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine gözlerin zaman zaman takilirsa uzaklara kulaklarin ansizin çinlarsa bilki bir yerlerde delice özleniyorsun.

  ♥ Özlediğim ne sensin ne de bir başkası özlediğim gerçekten hissetmeden bana "seni seviyorum" demeyecek biri..

  ♥ Herzaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke

  ♥ Özlediğim ne sensin ne de bir başkası özlediğim gerçekten hissetmeden bana "seni seviyorum" demeyecek biri..

  ♥ Hani insan ağlamak ister, Gözlerinden yaş gelmez ! Hani gülmek ister,yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! Işte o zaman ölmek isterde ECEL gelmez!
  ♥ Gözlerimi kapattığım an gözümün önünde konuşmaya başladığımda ismin ağzımda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin için neyim söylermisin ?

  ♥ Bir gün bir sevda çalar kapınızı Şaşırırsınız, beklemiyorsunuzdur Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmışsınızdır Ancak, bu sevgi aşktan öte olarak yerini alır gözlerinizden kalbinize !

 5. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Özlem Sözleri & Hasret Sözleri

  Hasret Kaldım Gözlerine, Hasret Kaldım Gülüşüne bir umut oldun kalbimde bekliyorum seni ilk buluştuğumuz yerde sevgilim, özledim seni herşeyimm.

  Sensiz, Geceler soğuk, sensiz günlerim huzursuz, bakarım uzaklara dönersin belki, içimdeki aşkın sürecek ebedi sevgilim.

  Gurbetin Soğuk ve karanlık günlerini, resimlerine baktıkça aydınlatıyorum, Gülüşün güneş gibi aydınlatıyor içimi birtanem seviyorum seni.


 6. captain_41
  Devamlı Üye
  Her Geçen Saniye Seni Daha Çok özlüyorum, Artık Zaman Düşmanım Oldu Sevgilim Hayatımdaki yerini kimse dolduramaz bebeğim özledim seni özledim gözlerini…

  özledim, özleneni, özlediğim kadar. Umarım özlenen’de beni özlemiştir, özlediğim kadar.

  Hasret Kaldım Gözlerine, Hasret Kaldım Gülüşüne bir umut oldun kalbimde bekliyorum seni ilk buluştuğumuz yerde sevgilim, özledim seni herşeyimm.

  Sensiz, Geceler soğuk, sensiz günlerim huzursuz, bakarım uzaklara dönersin belki, içimdeki aşkın sürecek ebedi sevgilim.

  Gurbetin Soğuk ve karanlık günlerini, resimlerine baktıkça aydınlatıyorum, Gülüşün güneş gibi aydınlatıyor içimi birtanem seviyorum seni.

  Hasretin Çoğaldıkça içimde Aşkın büyüyecek Kalbimde Seni içime çekiyorum her Nefesimde Birtanem.

  Kör ve karanlık gecelerimin hasretle birleşip mutlulukla biteceği günü bekliyorum sevgilim az kaldı sabret.

  Deliler Gibi Özledim Seni Bekliyorum Dünyamı Aydınlatan gözlerini bekliyorum sevgilim dediğin günleri, bir hasret şarkısı çalar içimde sadece seni sevdim içimdeki özlem sanadır sevgilim.

  ilk adınla başladım hayata sonra hasret doldu dünya bir anda bekledim seni bekledim güzel günleri ne sen döndün geri ne beklediğim günler geldi, özledim seni hadi ne olur dön geri…

  içimdeki aşk gemisi, hasret ve özlem rüzgarları ile savaşmaktadır, hadi sevgilim gel bitir içimdeki fırtınaları gel bitir yalnızlığımı özledim seni bebeğim.

  Yaşanan Her Adımda Adın Var, Yaşayacağım Her Zamanda da Adın ve Aşkın Olacak içimde Özlem Ve Hasretle Sevgilim…

  içtiğim Sigarada buluyorum Bazen Seni Dumanı Öyle Sert Çekiyorum ki içime, Cigerlerimden kalbime Kadar ulaşıyor Hayal Ettiğim Duman Hasretin içinde Bebeğim..

  özlem ve hasret yaşandıkça aşkın değeri anlaşılır şuan bende olduğu gibi aşkım seni çok seviyorum.

  Sensizken Ne 1 Dakikanın Ne de Zamanın Anlamı var içimde yaşıyorum gurbet elde ne yaptığımı bilmiyorum sensiz geçen günlerimde sensiz herşey boş ve anlamsız hasret ve özlemin içinde sevgilim.

  Kara Kaşına Kara Gözüne Kurban Olduğum Sevgilim Ne Hasret Dinlerim Ne özlem Bilirim tek Bildiğim Ölene Kadar Seni Seveceğim…

  Hayatımın Bir Anlamı Var Oda Adınla Başlar Aşkınla Biter Sevgilim, Sensin içimi Aşkla Dolduran Hasretin içinde özlemle kalbimi yakan sevgilim…

  Seni Hayal ettikçe içimdeki özlem’e inat seni ne kadar sevdiğimi gösteriyorum hayata bebeğim…

  Seni Sensiz yaşamak Acıların En Büyüğü Olsa gerek, Hasretin içimde Sözlerin beynimde Yankılanır Gündüz Gece Sevgilim Seviyorum Seni Bebeğim.

  Unutmamak Gönül bahçesinde bir gül ise, unutulmak bir bataklığın içinde boğulmak gibidir.

  Sensizlik Kalbime Bir bıçak gibi saplandı yâr, Hayat Seninle Güzeldi şimdi güneşler doğsada dünyama aydınlatamaz bin güneşde doğsa dünyamı asla özledim seni sensizlik bitiriyor beni.

  hasret Dünyası içinde özlediğimi bekliyorum her nefesimde hadi kurtar beni hasretin soğuk gecelerinden bebeğim.

  unutmaki, hasretin getirdiği ayrılık aşkımızın gücüyle yeniden birleşecek ve işte ozaman bu hasret aşk şiirlerine dönecek bebeğim.

  Hayatın ızdırabına eklendi hasretin şimdi seniz ne hallerdeyim, bir gün gelirsin belki sevgilim, beni bıraktığın yerde seni bekleyeceğim…

  zalim ve acımasız hayatın sadece hasret çeken insanlarıyız…

  Hayat Sensiz Sürdükçe Ne Hasretim biter ne de çilem sevgilim, sensin benim tek sebebim…

  Yaşadıkca değil paylaşdıkca özlemin ateşini söndürebiliriz birtanem.

  Bütün Mutluluklar sevinçler bedenime yüklensede içimdeki özlemini bitirmez sevgilim…

  Gurbetin getirdiği hasret şarkılarına tek armağanım, içimdeki aşkındır ceylanım…

  Seni Sevmek getirecekse içime hasret rüzgarlarını, aldırmam sevgilim, ben seni böylede severim!!!

  Sensizliğin Adını, Hasretin Soğuk Duvarlarına Yazdım, her Adını yazdığımda Gözyaşlarımı tutamadım seni ne kadar çok sevdiğimi gurbet ellere düşünce anladım canım sevgilim.

  Gurbetin Boş Sokaklarında, Adına Şarkılar Yaptım Aşkımı Gökyüzüne Haykırdım, yazdığım hasret şiirlerine gözyaşlarımı harcadım sevgilim…

 7. captain_41
  Devamlı Üye
  Özlem sözleri

  Gül Gül demiş bülbül güle Gül gülmedi gitti Bülbül güle,gül bülbüle yar olmadı gitti

  » Gelecekse beklenen beklemek güzeldir.Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir.Sevecekse sevilen:İŞTE O HERŞEYE BEDELDİR

  » Dünyada Güneşin doğmadığından Ateşin yakmadığından Suyun akmadığından Şüphe et ama Benim Aşkımdan ASLABEBEĞİM.

  » ÖZLEMİN VAR ŞU GÖZYAŞLARIMIN SUSKUNLUGUNDA YÜREĞİMDE KAHREDİCİ BİR YANLIZLIK ELLERİMİ AÇMIŞ DUA EDİYORUM ALLAHA SANA OLAN TERTEMİZ DUYGULARIMIN SONSUZLUĞUNDA SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM BİTANESİ

  » sen hiç ölümün gölgesinde ölümü yaşadın mı bir garibin elinden tutupta ölüme rest çektin mi sen cilalı parlak yerlerde gezerken ben parçalanmış vucudumla hapishane köşelerinde güneşin doğuşunu bekliyordum.

  » Bak Arkadaş Seviyorsan Şunları Bil Uzaktır Gidemessin Yakındır İstediğini Yapamazssın Güzeldir Erişilmezdir Sevdalısındır Dürüstçe Anlamazdır Tek İstediğin Yalnız Kalmaktır Onu Bile Çok Görürler Seni Anlamazlar Sen Bence Ne Yap Biliyormusun Arkadaş Yeterki Sev Tek Taraflı Olsa Bile Ebedi Sev Sevki Güller Utansın Kuşlar Kıskansın Ama Onu sev

  » Hatırlamak gönül dağındaki gül kadar güzel ise , unutulmak hüzün dağındaki diken kadar acıdır.

  » Şafak kaçta askerim ekmegim aşım helalim sen nöbette beklerken ben yolunu gözlerim hasretin zor memedim

  » Yarınlar umudumdu benim bugünlere düşmandım, yarınımdım sen benim bugünüm olamazdın ,yarınlar hic gelmedi,ben hep bu gunlerde kaldım

  » GÜNAYDIN KALBİMİN SAHİBİ GÜNAYDIN AŞKLARIN EN TATLISI SEVGİLERİN EN GÖRKEMLİSİ GÜNAYDIN SOĞUK KIŞ GECELERİMİN ATEŞİ SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM

  » Kader beyaz kağıta sütle yazılmış yazı, elindeyse sıyır beyazdan beyazı. Tanrımdan umuyorum ki seni kaderime yazmış olsun

  » sana olan sevgim bedenimdeki kanlarin hepsi bedenimi terk edince ve sana olan sevgim ben ölünce bitecektir!!!


 8. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Özlem Sözleri & Hasret Sözleri Özlem Sözleri & Hasret Sözleri
  güncel konu
  Aksamın matem rengıne burundugu saatte gokyuzundekı kandıller tek,tek yanmaya basladıgında ıcımde sessız bır cıglıkozlemeyı ozledımozlemeye deger ne kaldıysa

  senınle dolu ruyalardan uyandım gecenın ılk tatlı uykusundan ruzgarların alcaktan estıgı, yıldızların parladıgı saatlerde

  havanın serınlıgı tenını urpertmesın,bedenım yanında olmasa bıle,ruhum hep senın yanında

  ben senın kulun muyum benı sen mı yarattın keske senı gormeseydım senınle yasanmıyor sensızken de olmuyor keske senı sevmeseydım

  denızlerde yakomoz senın gulen gozlerınmehtap,denız,dalgalar bırde sırın gozlerınfırtınalar kopsada benım delı gonlumde ınan kı ne yapsam yıne senı ozlerım

  bılemezsın sevgılım senı ne cokozlerımgeleceksın dıyerek yollarını gozledımsenı ılk gordugum gun gonlumıle sozledımnıce gunler uykusuz bekledım gecelerı

  ayrı ayrı akvaryumlarda yasasak bıle bır gun mutlaka okyanuslarda bulusacagız bırtanem

  senı goremedım dıye bugun ıcımde bın turlu duygunun ısyanı varmartıların gokyuzunu sevdıgı kadar benım senı sevdıgımın farkındamısın

  akacak yas kalmadı gozumde hasretın bır cıg gıbı her dakıka buyuyor garıp gonlumde artık unutacagım desem de aklım kalır o tatlı hayalımdekı guzellıgın

  turnalardan haber verın, yarı cok ozledım ben

  dostu yok gecelerın geceler cok uzun, geceler bır omur omur dedıgın bır tutam umıt, umıdı yok yarınların tıpkı senın yoklugun gıbı ve ben bıraz daha sana hasret

  senı sensız, senden uzakta yasamak ne zormus

  denız sesımı duyarmı daglar dınlermı anlatsam senı? Huzunluyum desem care olurmu gokyuzu salarmı bulutları pesıne, ılgılenırmı ruzgar yardım edermı senı bulmama

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12


nazım hikmet özlem sözleri,  hasret