+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Peygamberler Forumunda Dünyaya kaç peygamber gönderilmiştir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Dünyaya kaç peygamber gönderilmiştir?
  Allah Kaç Tane Peygamber Göndermiştir

  Peygamberler, Kuran-ı Kerimde ismi zikredilen 25 zattan ibaret değildir. Bir hadisin işaretine göre 124 bin peygamber gelmiştir. Bunların bir kısmına müstakil kitap verildiği gibi, bir evvelkinin kitabıyla amel edenler de olmuştur. Nitekim Musa aleyhisselamın kitabıyla Harun aleyhisselam da amel etmiştir. İsa aleyhisselamın kitabıyla Yahya ve Zekeriya aleyhimüsselamların da amel ettikleri gibi.

  Bizim bilmemiz ve inanmamız gereken şudur: İlk peygamber Adem aleyhisselam, son peygamber de hazret-i Muhammed aleyhisselamdır. Bu iki peygamber arasında sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok peygamber gelip geçmiştir. Biz, Allah tarafından tavzif edilen peygamberlerin hepsine de inanıp, iman ediyoruz. İsimlerini bilmesek, muhitlerini tanımasak da onlar Allahın tavzif ettiği peygamberlerdir
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Hz. Adem den Hz. Muhamede kadar bir çok Peygamber gönderilmiş, Kuranı Kerimde çoğunun adı geçmemekle beraber dünyaya kaç Peygamber gönderildiği ile ilgili kesin bir bilgi yoktur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Dünyaya sayısız peygamber gönderildiği söylense de doğruluğu kesin olarak kanıtlanmamıştır. bizim kesin olarak bildiğimiz ve kuranı kerimde yer alan yirmi beş peygamber vardır. bunun doğruluğunu kuranı kerim zaten açıklamıştır.
+ Yorum Gönder


dünyaya kaç peygamber gelmiştir