+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Peygamberler Forumunda Her kavme peygamber gönderilmiştir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Her kavme peygamber gönderilmiştir
  Her Kavme Peygamber Gönderildi mi?

  Şüphesiz Biz seni, hak ile bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Hiç bir ümmet yoktur ki, içinde bir uyarıcı gelip-geçmiş olmasın. (Fatır Suresi, 24)

  Andolsun, Biz her ümmete: "Allah´a kulluk edin ve tağuttan kaçının" (diye tebliğ etmesi için) bir elçi gönderdik. Böylelikle, onlardan kimine Allah hidayet verdi, onlardan kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün. (Nahl Suresi, 36)

  Kendisi için bir uyarıcı olmaksızın, biz hiçbir ülkeyi yıkıma uğratmış değiliz. (Şuara Suresi, 208).
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  HER KAVME KENDİ LİSANIYLA PEYGAMBER GÖNDERİLMİŞTİR

  Biz hiçbir elçiyi, kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki, onlara apaçık anlatsın. Böylece Allah, dilediğini şaşırtıp saptırır, dilediğini hidayete erdirir. O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (İbrahim Suresi, 4)

  Andolsun, Biz senden önce elçiler gönderdik; onlardan kimini sana aktarıp-anlattık ve kimini anlatmadık. Herhangi bir elçiye, Allah´ın izni olmaksızın bir ayeti getirmek olacak şey değildir. Allah´ın emri geldiği zaman hak ile hüküm verilir ve işte burada (hakkı) iptal etmekte (istekli) olanlar hüsrana uğramışlardır. (Mümin Suresi, 78)

 3. Ziyaretçi
  peki neden kızılderililere,çinlilere mogollara vb. etnik sitelere peygamber yollanmamıştır
 4. Ziyaretçi
  çinlilere, kızılderililere vb gruplara gönderilmediğini nereden biliyorsun?

 5. Nesrin
  Devamlı Üye
  Allahu teala her kavme uyarıcı olsun diye bir peygamber gönderilmiştir. hatta her kavime bir peygamber gönderildiği kuranı kerimde fatr suresini yirmi dördüncü ayetinde belirtilmiştir.

+ Yorum Gönder


her kavme peygamber gönderdik,  her kavme peygamber gönderilmiştir,  hiçbir kavim yoktur ki,  her kavme peygamber gönderdik ayeti,  her kavme peygamber gönderildi mi ,  hiçbir kavim yoktur ki peygamber