+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Peygamberler Forumunda Hz. Yusuf Aleyhisselam niçin sevgi ve merhamet örneği olarak bilinmektedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Hz. Yusuf Aleyhisselam niçin sevgi ve merhamet örneği olarak bilinmektedir
  Hz.Yusuf Sevgi ve Merhamet Örneği

  Hz.Yusuf sevgi ve merhamet örneğidir. Çünkü; Hz.Yusuf Aleyhisselam , kendisine yapılan onca kötülüğe karşı Allah'a sığınmış, sabır göstermiş asla kendisine edilen kötü muameleye kötü bir şekilde karşılık vermemiştir, eline düştüklerinde bile.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  İsrailoğullarına gönderilen Peygamberlerden ve Kuran'ı Kerim de adı geçmektedir. Kuranı'ı Kerimde hz. Yusuf'un hayat hikayesi anlatılır. Üvey kardeşinin kendisini öldürmek için kuyuya atıldığını ancak bir tüccar tarafından bulunup Mısıra götürülmesini ve başından geçen herşeyi.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Hazreti yusuf hazreti yakubun on iki oğlundan biridir. hazreti yusuf sevgi dolu merhametli bir peygamberdi.. kardeşleri onu kuyuya atmalarına rağmen onlara karşı kin beslememiş ve kendisine yapılanlardan dolayı her zaman allaha sığınmıştır.
+ Yorum Gönder


sevgi ve merhamet örneği hz yusuf hayatı,  sevgi ve merhamet örneği hz yusuf,  sevgi ve merhamet örneği hz. yusuf,  sevgi ve merhamet örneği olan hz yusufun hayatı,  hz yusuf sevgi ve merhamet örneği,  sevgi ve merhamet örneği hz yusuf kıssaları