+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Peygamberler Forumunda Kısaca Peygamberlerin görevleri nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kısaca Peygamberlerin görevleri nedir
  Kısaca Peygamberlerin görevleri nedir?

  Allah mesajlarını vahiyle peygamberler aracılığı ile göndermiştir. Vahiy Allah ile peygamberi arasında, niteliğini ancak Allah’ın ve onun elçisinin bildiği bir haberleşme şeklidir.

  kuran-i-kerim4.jpg

  Peygamberlerin görevi, Allah’ın emirlerini, öğütlerini ve vereceği her türlü bilgiyi insanlara bildirmek ve açıklamaktır. Bu anlamda Allah’ın gönderdiği bu elçiler insanlara hem ilahi buyrukları bildirmişler, hem de dini anlamalarında, uygulamalarında yardımcı ve örnek olmuşlardır.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Allahu Teala insanlara doğru yolu göstermeleri halkın için Peygamberler çıkarmıştır ve bunlardan bazılarına Kutsal Kitaplar vermiştir bu Peygamberlerin görevleri insanları doğru yola getirmek va Allaha iman etmelerini sağlamaktı.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamberler allahu teala tarafından dünyaya insanları uyarmak ve onları allahın yolunda ilerletmek için gelen elçilerdir. kuranı kerimde tplamda yirmi beş peygamber olduğu yazılmaktadır. bu peygamberlerin ilki hazreti adem ve sonuncusu hazreti muhammeddir.
+ Yorum Gönder


peygamberlerin görevleri,  hz muhammedin görevleri kısaca,  hz muhammedin görevleri,  hz muhammedin görevleri nelerdir kısaca,  hz muhammedin görevleri nelerdir,  peygamberin görevleri