+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Peygamberler Forumunda Fedek ne demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fedek ne demektir
  Fedek nedir kısaca


  C. 21- Fedek, Medine'nin 140 km. uzaklığında vaki olan, Hayber'in çok verimli, sulu, hurmalıklı ve bayındırlı bir köyü idi. Fedek Yahudilerin elinde idi, hicretin yedinci yılında Müslümanlar Peygamber'in önderliğiyle Hayber'i fethettiklerinde Yahudiler savaşmaksızın orayı Hz. Peygamber'in ihtiyarına bıraktılar. Artık o zamandan sonra Fedek Peygamber'in şahsı mülkü oldu. “Ve ati ze'l kurba hakkahu” [7] (Akrabaya hakkını ver) ayeti nazil olduğunda Hz. Peygamber (s.a.a) Fedek'i Hz. Fatıma'ya bağışladı.
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Fedek Medine'nin 140 km. uzaklıkta olan Hayber'in çok verimli topraklara ve suları ile bayındırlı bir köydü.Ama Fedek yahudilerin elindedi buna rağmen Peygamber Efendimiz Hicretin yedinci senesinde Müslümanlar oldukça güç ve kabiliyet kazanmış bir şekilde Fedek'e doğru ilerledi ama Yahudiler kendilerine güzenemeyip ve müslümanların güçlü olduklarını bilip oradan savaşmayıp terk ettiler.Akrabaya hakkını ver ayeti nazil olunca Peygamber efendimiz(s.a.s) Fedek'i Hz.Fatımaya bağışlamıştı.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Fedek medine şehrinin yüz kırk kilometre uzağında bulunan verimli topraklara sahip olan bir köyüdür. ancak böyle güzel bir toprak yahudilerin elinde idi. ancak müslümanlar güçlendikten sonra fedek yahudilerin elinden alınmıştır.
+ Yorum Gönder


fedek ne demektir,  fedek nedir,  fedek ne,  Fedek ne demek