+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Peygamberler Forumunda Hz. Ali (a.s) hangi savaşa katılmadı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hz. Ali (a.s) hangi savaşa katılmadı
  Hz.Ali'nin Katılmadığı Savaş Hangisidir?

  Hz. Ali (a.s), Hz. Peygamber (s.a.a)'in emriyle Medine'de kalıp “Tebuk” savaşına katılamadı. Peygamber-i Ekrem (s.a.a) münafıkların, kendisinin gıyabında yeni kurulan İslami hükümeti devirmek için fırsat peşinde olduklarını çok iyi bildiğinden dolayı, Hz. Ali (a.s)’ın Medine'de kalmasını istedi. Bu karar, komplocuları çok rahatsız etti. Çünkü Hz. Ali (a.s)’ın gözetimiyle artık kendi planlarını uygulamaya muvaffak olamayacaklarını anlamış oldular.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Peygamber Efendimizin hicretin dokuzuncu yılında Şamda bulunan Bizans ordusu ile çarpışmak üzere Medineden Tebuke gönderdiği son ve en güçlü harekettir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Hazreti alinin katılmadığıtek savaş tebuk savaşıdır. nedenide peygamber efendimizin savaşa gittiklerinde komplocuların medineye geleceklerini bilmesi ve hazreti aliyi komplocuların planları suya düşsün diye medinede bırakmıştır.
+ Yorum Gönder


hz ali hangi savaşa katılmamıştır,  hz. alinin katılmadığı savaş,  atatürk hangi savaşa katılmadı,  hz ali hangi savaşa katılmadı,  hz. ali hangi savaşa katılmamıştır,  hz ali tebük savaşına neden katılmadı