+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda Polis niçin önemlidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Polis niçin önemlidir
  Polis neden önemlidir bu konu hakkında kısa bir bilgi yazalım

  Bir yandan insan haklarına saygıyı sağlar.

  Diğer yandan halkı ve kurumlarını korumak amacıyla hükümet tarafından verilen yasal yetkisini kullanır.

  Özgür bir toplumda polis bir denge unsurudur.

  Ancak bazen görevin kötüye kullanılması söz konusu olabilir.Bu durum, bütün kamu görevlileri için de geçerlidir.
 2. HAYAT
  Devamlı Üye

  POLİSİN ÖNEMİ  Ülkemizde ve dünyada birçok olay meydana geliyor. Bu olaylarda canları pahasına suçluları adalete teslim eden polislerimizin hayatımızdaki önemi büyüktür.

  Evimize, iş yerlerimize hırsız girerse, birisi bize kaba kuvvet kullansa, çantamızı kapkaççı alsa ilk arayacağımız yer polistir.

  Yeri geldiğinde eşini dul, çocuğunu yetim bırakan polis için toplum olarak yardımcı olmamız gerekir. Hep zor anımızda yanımızda olan gerektiğinde şehit olan, gecesini gündüzüne katan polislere yardımcı olmazsak, zamanı geldiğinde bizim de zor duruma gelmemize neden olabilir.

  Çağımızda meydana gelen hızlı gelişmeler bir yandan var olan bilgilerin bir kısmını geçersiz kılarken, diğer yandan bilinmeyen birçok şeyi açığa çıkarmaktadır.

  Bu nedenden dolayı polis teşkilatını bilimsel ve teknolojik gelişmelerde ayakta uydurmanın tek çaresi şüphesiz eğitimdir.

  Ülkesine karşı görev ve sorumluluklarını bilen, hor ve bilimsel düşünme gücünü ve geniş dünya görüşüne sahip polis yetiştirmemiz gerekir. İnsanlının rahat ve dengeli yaşayabilmeleri diğer insanlarla ilişki içinde olmaları polislere bağlıdır. Toplumsal kargaşa ve düzensizlikler toplum hayatını tehdit eden unsurladır. Bireylerin güven içinde yaşamaları için polise ihtiyacımız vardır

 3. Ziyaretçi
  çok güzel muhteşem

 4. Ziyaretçi
  çok doğru polisler biz korur

+ Yorum Gönder


polisin önemi,  polisliğin önemi,  polisin hayatımızdaki önemi,  polislerin önemi,  polis önemi ,  polisin hayatımızdaki önemi nedir