+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda 2011 pomem başvuru tarihi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  2011 pomem başvuru tarihi
  2011 pomem başvuru tarihi

  2011 pomem başvuru tarihi hakkında genel bilgi

  POMEM adaylarından en çok gelen sorulardan bir tanesi, 2011 yılı için POMEM başvurularının ne zaman olacağı ile ilgilidir. 2011 POMEM için resmi açıklamanın 2010 KPSS lisans sınavından sonra yapılması beklenmektedir.  Bilindiği gibi, POMEM yaş düzenlemesini içeren kanun değişikliği, 19.06.2010 tarihli resme gazetede yayımlanarak yürürlüğü girmiştir.

  Buna göre POMEM başvurusi için yaş düzenlemesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

  "En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup, sınav tarihi itibarıyla 28 yaşından gün almayan erkek ve bayanlar ile askerliğini yapmış 30 yaşından gün almamış erkek adaylar arasında yapılacak seçme sınavında başarılı olanlar, altı aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimine alınırlar."

  Adaylardan gelen sorulardan birisi de, 2011 yılı için POMEM'e 2 yıllık önlisans programından mezun olanların da başvurup başvurmayacağı ile ilgilidir.

  Önlisans mezunlarının POMEM'e başvuru hakları bulunmamaktadır. İki tane önlisans (2+2) bitirilse de yine başvuru hakkı oluşmaz.

  Önlisansı 4 yıllık lisans programına tamamlayanlar başvuru yapabilirler.

  KPSS önlisans puanı ile POMEM'e başvurulmaz. Kişi, 4 yıllık lisens mezunu da olsa, önlisans KPSS puanı ile POMEM'e başvuramaz.

  2010 lKPSS lisans sınavının yapılmasından sonra EGM'nin bir açıklama yapması beklentisi bulunmaktadır. POMEM bölümünü incelemek için TIKLAYINIZ.  ***  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, KPSS'deki iddialara ilişkin soruşturmanın tamamlanmasının ardından üniversite mezunu 10 bin polis alınması için ilan vereceklerini bildirdi.

  Bakan Atalay, “İltica ve Göç” konulu Avrupa Birliği (AB) Bakanlar Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere özel uçak “ATA” ile Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti.

  Atalay, Esenboğa Havalimanı'nda, KPSS'ye ilişkin soruşturmanın tamamlanmasının ardından üniversite mezunu 10 bin polis alınması için ilan vereceklerini belirtti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ile görüştükten sonra Bakanlar Kurulu toplantısında konuya ilişkin bilgi verdiğini ifade eden Atalay, şöyle konuştu:

  “Konunun, polisle ilgili bir boyutu yok artık, yargı boyutu var. Milli Eğitim Bakanımız, YÖK ile bu konuyu tekrar görüşüp değerlendirecekler. Kamuya personel alınacak. Acil olan bu. Biz de 10 bin polis alacağız. Bunun için ilan vereceğiz ama KPSS'nin sonucunu bekliyoruz. Sınav sonucu bir kesinleşsin. İptal mi edilecek, yoksa bu haliyle geçerli mi olacak, sadece içinden sorunlu olanlar mı ayıklanacak, bir kararın verilmesi gerekiyor. Yani bu, daha çok istihdam edilecekler açısından bir gecikmeyi öngörüyor. Dolayısıyla biz de bir an önce karar verilsin istiyoruz.”

  Atalay, her yıl KPSS sonuçlarına göre üniversite mezunu polis aldıklarını anımsatarak, “Bu sınavın sonucuna göre üniversite mezunu 10 bin polis daha alacağız. İlan verecektik ama geciktirdik. Sebebi, bu sınavın sonucundaki belirsizlik. Sonucu bekliyoruz. İlanımız olacak” dedi.
 2. Acil

  2011 pomem başvuru tarihi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder