+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda Polisler Artık Sınav Ücreti Alacak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Polisler Artık Sınav Ücreti Alacak
  Polisler Artık Sınav Ücreti Alacak

  Sınavda Görev Alan Polisler Artık Sınav Ücreti Alacak  Bundan sonra KPSS, LYS, YGS gibi sınavlarda görev yapacak olan polislere, öğretmenlere uygulanan ücret tarifesi uygulanacak.


  Polise öğretmenler gibi görev yaptığı her sınavbaşı 80 TL ödenecek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınavlarında görev alan kamu personeline ücret verilmesi uygulaması artık polisleri de kapsayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün çabaları sonucu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınavların güvenliğini sağlayan, soru kitapçıkları ve cevapların taşınmasında kuryelik yapan polislere döner sermayeden ücret ödemeyi kabul etti. Uygulama ilk kez kopya iddiaları nedeniyle iptal edilen ve 31 Ekim'de yeniden yapılan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda görev yapan 7 bin 500 polise ödeme yapılmasıyla başlandı.

  Öğretmenlerle aynı ücret

  ÖSYM bundan sonra yapacağı sınavlarda "gözetmen" vb. görev alan öğretmenlere ödediği ücretin aynısını polislere ödeyecek. Yaklaşık 3.5 milyon adayın katıldığı KPSS ile 3 milyon gencin katıldığı YGS, LYS ve PMYO gibi sınavlarda görev alacak polisler artık ücret alacak.

  Döner sermayeden karşılanacak

  ÖSYM, polislere verdiği ücreti döner sermaye işletmesinden karşılayacak. Yükseköğretim Kanunu'nun 21.2.2001'de değiştirilen 10. maddesinde, "Döner sermaye faaliyetlerinin gerektirdiği giderler ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi için gerekli her türlü harcamalar döner sermayeden yapılır" hükmü bulunuyor.
 2. Acil

  Polisler Artık Sınav Ücreti Alacak isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder