+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda Sivil polis nedir nasıl olunur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Sivil polis nedir nasıl olunur?
  Sivil polis nedir nasıl olunur?
  Polis olmak isteyen adayların ve polis memuru olarak görev yapan üyelerimizin birçoğunun içinde Sivil polis olarak görev yapmak arzusu yer almaktadır. Fakat Sivil polislik ile ilgili üyelerin yeterli bilgi sahibi olmamaları Sivil polislik hakkında gelen sorulardan anlaşılmıştır. Polisolmakistiyorum.com yönetimi olarak bu konu hakkında bilgilendirilmesi amacıyla bu haberi siz üyelerimize sunmaktayız.

  Sivil polislik nedir? Ne iş yapar? Nasıl çalışır? Gelin bu soruların cevabını hep birlikte inceleyelim.

  Emniyet teşkilatımızın birçok bölümünde görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polislerimiz görev yapmaktadır.

  Bu birimlerden en gözdesi şüphesiz organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

  Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanı sıra okullarda yılsonuna yakın seçmeler yapılarak bu birimlerde çalışılabilmektedir.
  Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından tam donanımlı olması özelliklede yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve
  yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

  Ancak bilindiği gibi bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru arkadaşımız bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı ve kişisel özelliği bu yönde daha gelişmiş olması arkadaşlarımızın şanslarını arttırmaktadır.

  Polisolmakistiyorum.com yönetimi olarak sivil polis olmak isteyen arkadaşlarımızın bu yöndeki çalışmalarında başarılar diler.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi polisler kılık kıyafetleri ile tanınmaktadır. Sivil polisler ise genellikle normal hayatta giydikleri kıyafetleri giyerek ve normal hayatta oldukları gibi davranarak hareket etmektedirler. Böylelikle suçluları yakalamak daha kolay olmaktadır.
+ Yorum Gönder


sivil polis nasıl olunur,  sivil polisler hakkında bilgi,  sivil polis ile ilgili bilgiler,  sivil polislik hakkında bilgi,  nasıl sivil polis olunur,  sivil polis hakkında bilgi