+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda Siber polisler internette takipte Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HaKHaN
  Özel Üye

  Siber polisler internette takipte
  Siber polisler internette takipte


  Emniyet Teşkilatı bünyesindeti ‘siber-timler’ son son 6 ayda 86 bilişim suçu tespit etti ve bu operasyonlarda 148 kişiyi yakaladı.

  ANKARA - Emniyet Müdürlüğü kapsamında internet ve diğer teknolojik araçlarla yapılan suçları kovalayan Bilişim Sistemleri ve Suçları Şube Müdürlüğü son altı ayda 86 bilişim suçu tespit etti ve 148 kişiyi yakaladı. Şubenin müdürü Ömer Tekeli, uluslararası bir çetenin internet ortamında Türkiye’yi hedef seçtiğini ve kullanıcıların Rus kökenli sunuculara dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan Bilişim Sistemleri Şube Müdürlüğü, 6 ay önce faaliyete geçti. Bilişim Sistemleri ve Suçlar Şubesi, polis teşkilatı içinde ‘Syber timleri’ olarak tanınıyor.

  SİBER SUÇLAR ARTACAK
  Ekibin şefi Ömer Tekeli, artan siber suçların bugüne göre daha büyük bir tehdit haline geleceğini vurguluyor. Tekeli şöyle konuştu: “Bankaya gidip soymaya gerek yok. Bilgisayar başında bir tuşla değişik şifre kırma yöntemleriyle banka soygunu yapılabilir. Bizim kovaladığımız suçlular silah yerine klavye kullanıyor. İnternet ve diğer teknolojiler yaygınlaştıkca, siber suçlar da artacak.”

  İNTERNET VE KREDİ KARTI DOLANDIRICILIĞI
  Şubenin yaptığı suç takibine göre, siber suçların başında internet aracılığıyla kredi kartı dolandırıcılığı ve internet banka dolandırıcılığı geliyor. Bilişim sistemlerine girme, sistemi engelleme ve bozma da önemli suçlar arasında. Şube, son 6 ayda ulusal ve uluslararası 86 bilişim suçu tespit etti, bu soruşturmalarda 148 kişi yakalandı.
 2. Acil

  Siber polisler internette takipte isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder