+ Yorum Gönder
Tekerleme Fıkra ve Politik - Öğrenci Fıkraları Forumunda Öğrenci Fıkraları Kadeş Savaşı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ebubekir Abdullah
  Devamlı Üye

  Öğrenci Fıkraları Kadeş Savaşı
  Öğrenci Fıkraları Kadeş Savaşı

  Öğrenci Fıkraları

  Fıkra Kadeş Savaşı


  Tarih dersinde öğretmen birini tahtaya kaldırmış ve sormuş:
  -Oğlum Kadeş Savaşını kim yaptı?
  Çocuk hemen yanıtlamış:
  -Hocam vallahi billahi ben yapmadım.
  Hoca sinirinden çıldıracak. O sinirle dışarıya çıkmış, koridorda Matematik öğretmenini görmüş ve durumu Matematik öğretmenine anlatmış:
  -Hoca hanım bu öğrenciler beni çıldırtacak; Kadeş Savaşını kim yaptı diye soruyorum, vallahi billahi ben yapmadım diye yanıt veriyorlar, çıldıracağım
  -Hocam üzülmeyin çocuktur bunlar hem yaparlar hem de yapmadım derler Tarihçinin sinirleri iyice tepesine çıkmış ve soluğu Müdür Beyin odasında almış.
  -Müdür Bey bu nasıl bir okul, ne öğrencisinde hayır var, ne de öğretmeninde; öğrenciye Kadeş Savaşını kim yaptı diye soruyorum, ben yapmadım diyor, öğretmene durumu anlatıyorum, bunlar çocuktur hem yaparlar hem de yapmadım derler diyor, kafayı yiyeceğim.
  Müdür Bey: Siz hiç kendinizi üzmeyin Hocam, bunda merak edilecek birşey yok, şimdi Bakanlığa bir yazı yazar ve Kadeş Savaşını kimin yaptığını sorarız Tarih Öğretmeni aldığı yanıt ile oracığa yığılıp kalmış ve Müdürden bir hafta izin almış
  Bir hafta sonra Bakanlıktan bir yazı:
  Bu yıl ödenek olmadığı için Kadeş Savaşı yapılamayacaktır. Bilginize
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Bu fıkrada bir öğretmenin ne sorsa hereksin ona normal bir şekilde yanlış cevap vermesiyle deliren ve en sonunda bakanlığa kadar giden sonunda bayılan bir öğrenmenin hikayesi anlatılmaktadır.
+ Yorum Gönder