+ Yorum Gönder
Giyim ve Moda ve Populer markalar Forumunda Hangi Tip Kot Pantolon Giymelisiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Hangi Tip Kot Pantolon Giymelisiniz?
  HANGİ PANTOLON

  Dilerseniz önce kot pantolon tiplerinden kısaca bahsedelim:

  1. DÜZ KESİM:
  Klasik dediğimiz kot pantolondur, her tip giysiyle giyebilirsiniz. Belinize oturur, kalça ve baldırlarınızı kavrar, kumaş vücudunuza oturmalıdır, bileklere doğru kesimi incelir.

  2. BOL PAÇALI:
  Bu tür kesimli kotlar, kovboy çizmeleriyle çok yakışır. Değişik vücut tiplerine göre değişik geniş kesimleri bulunur, modası geçmeyen bir kot pantolon tipidir.

  3. DÜŞÜK BEL:
  Doğal bel çizgisinin aşağısındadır, bu yüzden uzun blüz, gömleklerle giymekte yarar vardır yoksa çamaşırınız gözükebilir, genç kızlar göbeği açık blüzlarla giyebilirlerse de, erkeklerde hiç hoş durmaz.

  UZUN BOYLULAR
  Uzun boylu, düzgün vücutluysanız, size klasik kesim kot pantolonlar çok yakışır, vücudunuzu daha güzel, yakışıklı gösterir, beliniz kalınsa bol paçalı tipleri de ikinci seçenek olarak giyebilirsiniz ama bol paçalı kotlar, büroda giyilmesi yakışık almaz. Hafta sonları için daha uygun olur.

  ZAYIF, ORTA BOYLULAR
  Sakın vücudunuza yapışan, stretch kot pantolonlar giymeyin. Aksi halde açlıktan ölüyormuş izlenimi verebilirsiniz. Düz kesimli, arkada cepleri olan, bol aksesuvarlı kot pantolonlar size yakışacaktır.

  HANGİ PANTOLON 1.jpg 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Yakışanı giymek için bazı ipuçları da yok değil İşte detaylar
  Vücudunuzun tipine göre kıyafet seçimi
  Hangi tip vücutların nasıl giyinmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olmak isteyenlere bilgi vericek bu yazıda siz de vücut tipinizi seçerek kıyafet denemelerine hemen başlayın

  Senenin moda çizgilerinden veya bir markanın tarzından yararlansalarda bu vücut tipine uygun giyinmek isteyenlerin içlerini rahatlatmıyor. Kendi vücut tipinizi tanımak ve hangi bölgelerinizi ön plana çıkaracağınızı bilmek; doğru alışveriş yapmak ve en önemlisi kendini iyi hissederek giyinmek adına çok önemlidir.

  Kendinize yakışanı ve tarzınızı bilmek bir bütündür. Bu bütünlük sizi şıklığa taşır. Vücut diliniz, tipiniz, saçınız, ses tonunuz ve ifadeniz gibi detaylarla birlikte kıyafetinizi vücut tipinize uygun seçmek en önemli detaydır Ama vücut tipinizi bilmek ve silüetinizin bilincinde olmak en önemlisidir. 6 ayrı vücut tipinden biri mutlaka size de uyacaktır

  A tipi
  A tipi kadınlar dardüşük omuzlara, küçük-orta beden göğüslere, ince bel ve yuvarlak basenlere sahiptir. Bu tip kadınlar, vücutlarının üst kısmında hareketli, alt kısmında ise düz paça pantolon ya da evaze kesimli etek giymelidir. Buradaki amaç basenlerin yuvarlaklığını bir avantaj olarak kullanarak alt kısma göre daha dar ve küçük olan üst bedenle oranlamaktır. Kruvaze elbiseler, bele oturan ve ampir kesimler tercih edilebilir. Bu vücut tipinde dikkat edilmesi gereken bir nokta da mutlaka topuklu ayakkabı giymektir.Çünkü popoyu yukarda göstererek kalçaları toparlayacaktır.

  B tipi
  Orta beden göğüs, ince veya orta beden bel ve yuvarlak basen, bu tipin en belirgin özellikleridir. Bu vücut tipi giyinmesi en kolay ve avantajlı vücut tiplerindendir. Mağazalardaki çoğu elbisenin kesimi bu vücut tipine göredir. Vücut tipinizle ilgili bilmeniz gereken en önemli nokta, omuz-basen-göğüs genişliklerinin ve bacak boyu ile üst beden oranıdır. B tipi olan kadınlar, bilek boyu ve düşük bel-düz paça pantolon, kalem ve çan etek, klasik tek düğmeli ve kruvaze ceket gibi birçok farklı modeli giyebilme şansına sahip kadınlardır. Ancak bu tip kadınların iri desenli kumaşlardan ve hareketli formlardan kaçınmalıdır. Bu seçim onları olduklarından kilolu gösterebilir.
  C tipi
  Bu tip vücutlarda basene oranla omuzlar daha geniştir. Bel düz, kalça dar, bacaklar ise daha incedir. Bu kadınların dikkat etmesi gereken nokta ise omuzları olduğundan daha da geniş göstermeyecek şekilde giyinmektir. Bu yüzden vatka veya düşük omuz kesimli kıyafetlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Çan ve evaze eteklerin yanı sıra pantolon-etekte bu grup için doğru bir seçim olabilir. Üst kısımda ise dar tişört veya kazaklar, dar omuz kesimli ceketler, üstü hafif bol, kalçada oturan elbiseler tercih edilebilir. Bu kadınlar, dar kalçaları ve ince bacaklarıyla istedikleri pantolonu giymekte özgürdürler.

  D tipi
  Dar ve düşük omuzlar, küçük veya orta beden göğüsler, dolgun bacaklar, geniş bel ve basenler bu grubun tipik özellikleridir. Öncelikle bu tipteki kadınlara elbiselerini her zaman bir beden büyük almalarını ve bir terziye vücutlarına göre daralttırmalarını tavsiye ederiz. Çünkü vücutlarının orantısını özellikle terzi ölçüleriyle dikilmiş kıyafette mükemmel tutturabilirler. Etek boylarını ise her zaman dizaltında tutmalılar. Düz ve geniş paçalı pantolonlar ya da omuzları basene göre orantılan geniş yakalı, hafif bol ceket ve bluzlar tercih edebilirler.
  E tipi:
  Kalın boyun, geniş omuz, girik ve dolgun bel, omuzlarla aynı oranda genişlikteki basenler. Bu silüet dolgun vücut tipleri arasında oranlı ve düzgün bir vücut tipidir. Bilek boyu ya da düşük bel bol pantolonlar bu vücut tipleri için çok uygundur. E tipleri boyunlarını her zaman açık bırakmalıdır. Boyunlarını kapatan kıyafetler onları olduklarından şişman ve kısa boylu gösterebilir. Ki bunu da bir kadınlar olarak hiçbirimiz istemeyiz. E tipi vücutlu kadınlar bele oturan elbiseleri de rahatlıkla giyebilirler.

  Marka ve trendlerden bahsedenlerin yanı sıra tarz giyinmek ve şık olmak isteyenler de oluyor. Kendileri için hangi kıyafetin uygun olduğu konusunda kararsız kalanlar bu konuda onlara fikir verecek bilgilere ulaşmak için uzmanlara danışıyorlar.

  Tabii ki bunun için bazı ipuçları da yok değil Kendi vücudunuza uygun kesim, desen ve kumaşları tercih etmelisiniz.
  F tipi:
  Kalın boyun, geniş ve düşük omuzlar, dolgun göğüsler, kalın ve düz bir bel, düz kalçalar ve tüm bedene oranla ince bacaklar F tipinin belirgin özellikleridir. Bu tip kadınlar öncelikle orantının sağlanması için bedenin üst kısmını inceltecek kesimleri tercih etmelidir. Drape, geniş yaka, düşük omuz kesimli kıyafetlerden kesinlikle kaçınmalıdır. Ceket boylarının kalça hizasında, etek boylarının ise en kısa dizaltında olmasına dikkat edilmelidirler. Ceket, palto, mantolarının cepleri kalça hizasında olmalıdır. F tipi vücuda sahip kadınlar karışık desenli kıyafetlerde büyük figürler yerine küçük figürler tercih ederlerse minimal bir görüntü yakalayabilirler.

 3. NAZLI
  Bayan Üye
  Eğer erkeklerin kalça kısımları genişse yani bacak kalınlıkları ile kalça boyları arasında fazla boyut farkı varsa kesinlikle dar modelli pantolonlardan uzak durmalıdırlar. Erkeklerin tercih etmesi gereken pantolon modeli slim fit olarak bilinen vucuda tam yapışmayan vede bol olmayan kot pantolon modelleridir. Eğer renkli bir kot pantolonu tercih edilecekse çok cırtlak , açık renk olmaması gerekmektedir. Normal bir rengin 2 kat koyusunu giymelerini kişi için daha iyi bir seçim olacaktır. Eğer bir erkek skinny jean yani vucuda tam yapışan bir kot pantolon tercih edicekse bel , kalça ve bacak arasında orantı olması gerekmektedir.
+ Yorum Gönder


düz kesim kot pantolon,  düz kesimli streç kotlar,  düz kesim pantolon modelleri,  düz kesim kot,  düz kesimli streç kotları,  düz kesim pantolon