+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Evde Bakım Hizmetlerinde Yapılan Yenilikte Din Adamı Ekleniyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evde Bakım Hizmetlerinde Yapılan Yenilikte Din Adamı Ekleniyor
  Evde Bakım Hizmetlerinde Yapılan Yenilikte Din Adamı da Eklenmekte

  Milliyet’in aldığı bilgiye göre, hastaneye gitmek için dışarı çıkamayan hastalara verilen evde bakım hizmetlerinde, ilgi çekici bir yenilik yapılıyor. Bundan böyle evlere giden doktor, sosyal hizmetli ve hemşirelere din adamı da eşlik edecek. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yürüttüğü proje ile hastalığı ileri safhaya geçen hastalara moral vermek için din adamı da gönderilecek. Moral verilecek hastaya inancına göre imam, papaz ya da haham gönderilecek.

  Eve giden din görevlisi dini telkinlerle hastaya manevi destek verecek. Evde bakım hizmeti “teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde, herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesi” amacıyla bir süredir yürütülüyor.

  Evde bakım hizmetinde hastanın günlük yaşam şartlarını en az etkileyerek en doğru tedaviye ulaşmak ve hastanın yaşam kalitesini yükseltmek amaçlanıyor. Bu hizmetten, evde kalmayı tercih eden ve aile çevresi ve arkadaşları tarafından bakımı gerçekleştirilemeyenler yararlanıyor. Hizmet, Sağlık Bakanlığı tarafından organize ediliyor. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Evde bakım hizmetleri sağlık durumu bir sağlık kuruluşuna gitmeye el verişli olmayan hastalara evde verilen bir sağlık hizmetidir. Sağlık bakanlığı artık sağlık ekibi ile beraber evlere din adamları da görevlendirecektir. din adamı hastaya moral vermesi için gönderilecektir. Kişinin dinine göre imam , papaz veya haham gönderilecektir.
+ Yorum Gönder