+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Çamaşır Nasıl Yıkanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çamaşır Nasıl Yıkanır
  Çamaşırları Nasıl Yıkamamız Gerek?

  Günümüzde çamaşır yıkama eskisine göre daha da kolaylaşmıştır. İlk önce çamaşırları renklerine göre ayırmamız gerek daha sonra bunları çamaşır makinasına koyun çamaşır makinası hazır olduğu durum da çalıştırmaya başlaya biliriz.

  İlk önce çamaşırlarınızı kumaş türüne ve renklerine göre ayırın. Beyazlar, renkliler, siyahlar, yünlüler, pamuklular, ipekliler vs olarak. Artık günümüzde ayrı renkleri birlikte yıkamanızı sağlayan, siyahları soldurmayan, renklilerle beyazları birlikte yıkamanıza imkan veren deterjanlar olsa da halen daha çamaşırlarımızı ayırarak yıkıyoruz. Daha sonra uygun deterjanı çamaşır makinenizin deterjan kısmına koyun, yumuşatıcı ve dilerseniz kireç koruyucunuzu koyduktan sonra start düğmesine basabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da çamaşırları hangi programda yıkayacağınızdır. Yünlüler ve ipeklileri çok sıcak olmayan değerlerde ve kısa programlarda yıkamalısınız. Zaten artık çamaşır makinelerinde yol gösterici, çamaşır cinsine göre hangi programı göstereceğiniz işaretler de mevcut.
  Kolay gelsin. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çamaşırların nasıl yıkandığını en iyi annelerimiz bilmektedir. onların çamaşırları yıkarken yaptıkları bir iki şey söylersek; renkli çamaşırları ve beyaz çamaşırları ayrı yıkarlar, beyazlatma işlemi içinde çamaşır suyu kullanırlar.
+ Yorum Gönder