+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Güneş Kremi Nasıl Seçilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Güneş Kremi Nasıl Seçilir
  Güneş Kremini Doğru Şekilde Nasıl Seçebiliriz?

  Güneş koruyucular cilt tipine göre belirlenmesi gerekir. Koruyucuların faktörü ya da yapısına doktorun karar vermesi en uygun olan harekettir. Bazı ciltler kimyasal veya fiziksel içerikli koruyuculara tepki gösterebilir. Kaşıntı ve döküntüler ortaya çıkabilir. Bu durumda mineral içerikli koruyucular kullanılabilir. Koruyucu kullanmadan güneşlenmenin ciltte yarattığı hasarlar şöyle sıralanabilir.

  Koruyucu kullanılmazsa cildin kolajen tabakası etkilenir, erken kırışıklığa, lekelenmeye ve ciltte tavuk derisine benzer pürtük bir görünümün oluşmasına neden olur. Cilt kanserine yatkınlık ortaya çıkar.

  Güneşe çıkış saatine dikkat etmeli. Sabah saat 11.00 ile öğleden sonra 15.00 saatleri arasında güneşe çıkmaya dikkat etmek gerekir. Bu saatlerde güneşlenirken koruyucu kullanılsa bile güneş ışınları en dik açıyla geldiği için zararlı ışınların cilde yapacağı hasar engellenemez. Hücreler üzerinde tahribat yapar.

  Faktör güneşten korunmamızı sağlayan maddeleri ifade eder. Güneşlenmeye başlandığında 15 ya da daha yüksek faktörlü kremler kullanılmalıdır.

  15 faktör ve üstündeki kremler güneşi yüzde 90 oranında bloke edebilir. 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  güneş kremi seçerken aynı zamanda güneşte ne şartlarda, ne kadar süre ve nasıl kaldığımıza bağlı olarak da seçmek gerekir çünkü günümüzde teknolojinin gelişmesiyle hayatımızdaki herşey gelişiyor çeşitleniyor daha ince düşünülüyor.
+ Yorum Gönder