+ Yorum Gönder
Bilgisayar ve Program Arşivi Forumunda islamda yardımlaşma ve paylaşmanın önemi hakkında blgi ve slayt arıyorum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sercenalp
  Yeni Üye

  islamda yardımlaşma ve paylaşmanın önemi hakkında blgi ve slayt arıyorum
  islamda yardımlaşma ve oaylaşmanın önemi hakkında slayt gösterimi ve bilgi toplamak istiyorum 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Slayt bulunmamış olacakki kimse cevap vermemiş.. yazı olarak alıntı yapayım belki birileri allah razı olsun der..


  Linki kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırın, açılan sayfada indirin..

  Kod:
  http://www.egitimhane.com/degerler-egitim-ekim-ayi-konusu-yardimlasma-slayti-d57887.html


  Genellikle ifâde edildiği gibi İslâmiyet bir yardımlaşma dinidir. İslâmiyetten önce de sonra da hiç bir din ve fikir sistemi onun kadar bu konuya eğilmemiş yardım anlayışını ve bu anlayışın uygulanışını bu kadar geniş boyutlara ulaştıramamıştır.

  Kur’an-ı Kerim’den öğrendiğimiz bu gerçeği, hayatımızın her anında görüyoruz. Geçmişte olduğu gibi, şimdi de hayatı paylaşan insanlar, aynı düzeyde değillerdir, örneğin zayıfı, güçlüsü, fakiri, zengini,erkeği, kadını gibi. Böyle insan toplulukları beraber doğup, beraber ölürler. Bu beraberlik “hayat”ın kaynağını oluşturuyor.

  Ancak bu farklı insanlar, yaşadıkları süre içinde birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Zenginler bile fakirlere ihtiyaç duyar. Hiç bir zengin benim kimseye ihtiyacım yoktur diyemez. O insan servetini çalıştırdığı insanların gücü ile kazanır. Zira kimi çalıştırıyorsa ona muhtaç demektir.

  İnsanların birbirlerine muhtaç olmaları, aralarındaki yardımlaşmaları zorunluluğunu ortaya çıkarır.Yardımlaşma toplum halinde yaşamanın sonucudur.

  Cenâb-ı Hakk: “İyilikte ve kötülükten sakınmakta birbirinizle yardımlaşın, günah ve düşmanlıkta yardımlaşmayın.” buyuruyor. Zekat vermenin, güzel söz söylemenin, ve daha pek çok şeyin, iyi olarak kabul edersek, yardımlaşmanın sınırını sonsuz olduğunu anlarız.
+ Yorum Gönder


paylaşma ve yardimlaşmayaibadet olarak zekat ppt,  islamda yardımlaşma,  islamın paylaşmaya ve yardımlaşmaya verdiği önem,  paylaşmak ile ilgili slayt,  islam dininin paylaşma ve yardımlaşmaya verdiği önemi gösteren hikayeler,  yardımlaşma ve paylaşmanın önemi