+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Program Sorunları Forumunda Arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı" uyarısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. bortecine87
  Yeni Üye

  Arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı" uyarısı

  Arşiv biçiminin tanınmaması ve arşiv hasar uyarısı çözümü

  Winrar nedir?
  Winrar programının olması işinizi halletmenize yardım eder. Başka programa lüzum kalmaz. Bu program ile rar ve zip dosyarını düzeltebilirsiniz.
  Düzeltme adımları

  • İlk önce başlat butonuna tıklayın ve açılan seçeneklerden çalıştıra tıklayın karşınıza bir pencere gelecek işte oraya winrar yazın ve tamam butonuna tıklayın.
  • Daha sonra açılan winrar programının adres çubuğuna tıklayın ve sıkıştırılmış dosyanızın bulunduğu dizini gösterin. sonra açılan hasarlı dosyaları seçip onar butonuna tıklayın yada arşivi onar butonundan hasarı giderebilirsiniz.
  • Son olarak da açılacak 2. pencere de kurtulacak olan dosyaların nereye çıkartılacağını belirttikten sonra onarımı başlayacak ve son olarak da arşiv üst bilgi bozuk ve katı arşiv işaretlensin mi diye pencere çıkacak ve siz bu pencereye ok dediğiniz zaman arşivin bir kısmını onarmış olursunuz.


 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  “Arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı” ve “CRC error” düzeltme


  1.adım Başlat butonuna tıklayın açılan seçeneklerden çalıştıra tıklayın karşınıza küçük bir pencere gelecek oraya winrar yazın ve tamam butonuna tıklayın.

  2.adım : Açılan winrar programın adres çubuğuna tıklayarak bozuk sıkıştırılmış dosyanızın bulunduğu dizini gösterin.

  3. adım : Açılan dizinden hasarlı olan dosyayı seçip ister Onar butonuna tıklayın ister sağ tıklayıp “Arşivi onar (Alt+R) ” seçeneğinden tamir etmeye başlayabilirsiniz.  4. adım : Açılan ikinci pencerede ise kurtarılacak dosyaların nereye çıkartılacağını belirtiyoruz bu aşamadan sonra onarım işlemi başlayacak ve en sonunda “Arşiv üst bilgi bozuk. Katı arşiv olarak işaretlensin mi?” diye bir pencere çıkacak… Bu pencereye ”Ok” diyoruz

  alıntıdır

 3. bortecine87
  Yeni Üye
  yalnız bunlar arşiv dosyası değil ki. mozillayı açarken de bu uyarıyı veriyor, gom player i açtığım zamanda bu uyarıyı yapıyor. sadece bunlarda da değil bütün programları açarken. sizin dediğiniz gibi çalıştır diyip winrar ı açacağım zaman da bu uyarı çıkıyor karşıma
 4. bortecine87
  Yeni Üye
  arşiv dosyaları açılırken hata vermiyor. bütün programlar açılırken hata veriyor. dediğiniz ilk işlemi bile yapamıyorum. çünkü winrar yazdıktan sonra tamam dediğim an aynı hatayı veriyor. mozillayı açacağım zaman da aynı hatayı veriyor. bilgisayarın sesini açmak istediğim zaman da aynı hatayı veriyor

 5. Ziyaretçi
  olmadı kardes bende arşiv üst bilgi bozuk fln çıkmıo bende

+ Yorum Gönder


arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı,  arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı hatası,  arşiv biçimi tanınmıyor