+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Program Sorunları Forumunda Bilgisayar Güvenli modda nasıl açılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bilgisayar Güvenli modda nasıl açılır

  Güvenli mod nedir Bilgisayar Güvenli Modda nasıl açılır?

  Güvenli mod bilgisayarı sınırlı durumda iken başlatan sorun giderme seçeneğidir. Windows' un çalıştırılması için lazım olan temel ve sü​rücüleri başlatır.

  dosyaları Bazen Windows’ta kurduğunuz bir program, yaptığınız basit bir ayar yada sisteme bulaşan bir virüs bilgisayarınızda beklemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Bigisayarınızı açamayabilirsiniz yada Windows kullanılamayacak kadar hantallaşabilir. Bu ve benzeri durumlarda Windows’u güvenli modda (yada güvenli kip) açarak düzenlemeler yapabilirsiniz.

  Windows’u güvenli modda açmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Bilgisayarınız açılırken ilk önce siyah ekran üzerinde sisteme ait bazı özellikle görünür, RAM sayımı yapılır. Bu ilk ekran geçer geçmez klavyedeki F8 tuşuna basın. Doğru zamanı tutturabilmek için gerekirse bir-iki saniyelik aralıklarla bir kaç defa basın ve bekleyin. Windows açılmadan hemen önce karşınıza siyah ekranda bir menü çıkacaktır. Bu menüden klavyedeki yukarı ve aşağı OK tuşları yardımı ile “Güvenli Mod” seçeneğinin üzerine gelin ve ENTER tuşuna basarak seçiminizi yapın. Bilgisayarınız güvenli modda açılacaktır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Böyle şeyler karşısında virüs önleyici bir programı bilgisayarınıza yüklemeniz sizin için faydalı olacaktır.bunu yaptığınız taktirde bilgisayarınız güvende olacaktır.
+ Yorum Gönder