+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Program Sorunları Forumunda Firefox’da toolbar nasıl kaldırılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Firefox’da toolbar nasıl kaldırılır?









  Toolbar nedir ve Firefox' da toolbarı nasıl kaldırabiliriz?


  Toolbarın araç çubuğu demektir. Sitelerde menülere daha kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlar yani bize gerekli olan araçların bir arada bulunmasını sağlar.
  Mozilla’nın üstündeki o alan tamamen kapanmış durumda. Laptop’da pek büyük ekrana sahip olmadığı için haliyle çok az yer kalıyor. Kullanıcılar bunun ne olduğunu bilmediği için arama yaparken de nasıl yazacağını bilemiyorlar ve o orada öyle duruyor. Öncelikle bu araçlara toolbar diyoruz. Genellikle web siteleri burada kendi araçlarını kullanmanızı isterler. Bazı toolbarlar hakikaten çok faydalı olabiliyor ama %90′ı can sıkıcı.

  Peki Bunlar kendi kendine nasıl yükleniyor?

  Aslında kendi kendine yüklenme durumu söz konusu değil. Ücretsiz programlar bu tür toolbar ila anlaşıp program yüklerken size seçenek sunarak yüklemenizi istiyorlar. Sonuçta ücretsiz bir program, nereden para kazanacak değil mi? Burada bizim biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Programı kurarken ileri ileri derken neyi yüklediğinizi iyi bilin.

  Nasıl Kaldıracağız?


  O kadar uğraşırız ki kaldırmak için. Girmediğimiz menü kalmaz. Aksine çok basittir.

  Adres satırının altı ile yer imlernizin altında kalan herhangi bir boşluğa sağ tıklayın. Kaldırmak istediğiniz toolbar işaretli ise işaretini kaldırın. Bu kadar.

  Eğer toolbar adı orada yoksa Program ekle kaldır’da bulabilirsiniz. Kaldır diyip firefox’ı kapatıp açın düzelir.
  Ekranınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.










 2. Acil

  Firefox’da toolbar nasıl kaldırılır? isimli yazıya yorum yazın.





 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder