+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Erken Boşalmayı Geciktiren Yontemler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Erken Boşalmayı Geciktiren Yontemler

  Erken Boşalmayı Geciktiren Yontemler Hakkında Bilgi


  Erken boşalmayla baş etmede diğer egzersizlere göre uygulanması daha kısa ve basit olan yöntemleri açıklayalım.

  1- Tao yöntemi:
  Cinsel birleşme sırasında erkek gidip gelirken, tam bo-şalacağını hissettiği zaman pelvik kaslarını kasar. Cinsel birleşme sırasında boşalacağınızı hissettiğiniz, zaman peni-sinizi dışarı çekip 15-20 saniye pelvik kaslarınızı kasarak boşalma hissinizi geri döndürmüş olursunuz. Bu döngüyü, tekrarlayabildiğiniz kadar uygulayın. Bir iki hafta içerisinde boşalmanızı geciktirmeniz mümkün olacaktır.

  2-Erkek, uyarılmalar sonucu artık boşalacağını hissetti-ği anda penisini dışarı çekerek, hareketsiz kalır, derin nefes alıp vererek karın adalelerini sımsıkı kasmalıdır. Bu boşal-ma hissini geri döndürür. Bu egzersizi boşalmadan birkaç kere uygulayın. Erkek karın adalelerini kasarken, aynı anda pelvik kaslarını da kasabilir.

  3-Erken boşalma sorunu olan eşlere bir çok seks tera-pisti tarafından verilen bir ev ödevi:
  Seks terapistleri, eşlerin belli bir süre penetrasyon ol-maksızın, yani penis vajinaya girmeden sevişmesini tavsi-ye eder. Buradaki amaç eşlerin kendi cinsel hazzını düşün-mek yerine, birbirlerinin ortak hazzını düşünmelerini sağ-lamaktır. Penetrasyonun olmadığı bir cinsel temas eşlere cinselliğin farklı boyutları olduğunu da öğretmektedir. Bu tür cinsel ilişki, erkeğin boşalma kontrolü kazanmasını sağ-lar. Bir veya iki hafta bu egzersizi yapmanızı öneriyoruz.

  4- Erkek, nefesini 5 dakika kadar tutabilmeyi başarırsa boşalmayı rahatlıkla kontrol edebilir. Nefes tutma egzersiz-lerine 30 saniye, 1 dakika ve 2 dakika olarak başlanmalıdır. Boşalma anında durun nefesinizi tuttuğunuzda boşalma hissiniz hızlıca geri dönecektir. Bu egzersizi iki üç defa tek-rarlamanız yeterli olacaktır. Bir hafta sonra olumlu sonuç almanız mümkündür.

  5- Boşalma anı yaklaştığında ilişkiyi kesip ön sevişme-ye devam edin. Sonra tekrar ilişkiye başlayarak bu döngü-yü tekrarlayın. Bu cinsel ilişkide boşatmayacaksınız. Boşal-ma başka bahara diyerek bu egzersizi 1-2 hafta, gerekirse daha uzun bir süre tekrarlayın.

  6-Bazı araştırmalar yoga yapan erkelerin, öncesine göre daha geç boşaldığını gösteriyor. Yoga fiziksel ve psikolojik egzersizlerden oluşur. Yoga yöntemlerini kitaplardan, in-ternetten ve yoga kurslarından öğrenebilirsiniz.

  7- Seks terapisti Dr. Paulo Anino'nun cinsel rehabit-ilasyon merkezine gelen bir kişi: Mastürbasyon yaptığında 10-15 dakikada boşaldığını, fakat eşiyle ilişkiye girdiğinde, 1-2 dakikada boşaldığını söyler.

  Dr. Paula Anino bu kişinin penisinin, vajinanm ıslaklı-ğına ve sıcaklığına karşı çok duyarlı olduğu sonucuna varır. Bu kişiye, prezervatifin içine birkaç damla zeytinyağı dam-latmasını ve bu şekilde mastürbasyon yapmasını tavsiye eder. Bir iki hafta eşiyle cinsel ilişkide bulunmasını yasak-lar. Kişi daha sonra doktoru arar, boşalmanın normale dön-düğünü söyler ve teşekkür eder.

  Boşalma sorununuz bu tiptense, ki sünnetli erkeklerde çoklukla görülen bir durumdur. Penisin, alışık olmadığı vajina ortamına, bir şekilde alıştırılması gerekmektedir. Penis vajina içi sıcaklığa ve kayganlığa alışık hale geldiğin-de boşalma sorununuzun ortadan kaktığını göreceksiniz.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  erken boşalmayı geciktiren yöntemler erkeğin kendini sıkması ve önleme yöntemidir bu yöntem doktorlar tarafından onaylanmamış bir yöntemdir onun için bu yöntemden uzak durulması en doğru olan karardır.
+ Yorum Gönder


boşalmayı geciktirmek,  bosalmayi geciktirmek,  bosalmayi geciktirmek icin,  boşalmayı geciktirmek için,  boşalmayı geçiktirme,  boşalmayı nasıl geciktiririm