+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Erken Boşalmaya Çare ve Tıp Çözümleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Erken Boşalmaya Çare ve Tıp Çözümleri

  Erken Boşalmaya Çare ve Tıp Çözümleri Hakkında Bilgi

  Erken boşalmanın psikolojik mi, yoksa fizyolojik mi, olduğu hep tartışılmıştır. Yapılan çalışmalar, erken boşal-manın hem psikolojik hem de fizyolojik olduğunu göster-miştir.

  İktidarsızlığa Viagra ile çözüm bulunmasının ardın-dan, erkeklerin bir diğer kabusu olan erken boşalmaya da çare bulmak için çalışmalar yapılıyor. ABD'de denemeleri başarıyla sürdürülen, Amerikan Üroloji Vakfı'nm yıllık genel kurulunda tanıtılan "Dapoxetin" adlı ilaç, Johnson and Johnson (J&J) firması tarafından geliştirildi. Dapoxetin'in klinik etkilerini inceleyen bilim adamların-dan Minnesota Üniversitesi ürologu Dr. Jon Pryor, şimdi-ye dek %100 tedavisi olmayan ve çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkileyen erken boşalma sorununa bu ilacın çare olabileceğini kaydetti.
  ABD'deki 121 sağlık merkezinde, rastgele seçilen erkek-lere farklı dozlarda "dapoxetin" verildi. Deneyin sonucunda ilaçtan 30 miligram verilen erkeklerin boşalma sürelerinde 2.78; 60 miligram verilen erkeklerin boşalma süresinde ise 3.32 dakika uzama kaydedildi.

  Dapoxetin, daha piyasaya sürülmemiştir. Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi (FDA) ilacın onayı için gerekli incele-melerini sürdürmektedir.

  Hormonal ve Psikolojik Bir Sorun

  Yapılan bir deneyden bahsedelim: deney, erken boşal-ma sorunu olan ve ortalama 55 saniye içinde boşalan, 2 bin 614 erkek üzerinde yapıldı. Erkeklere, gruplar halinde, 12 hafta boyunca 30 ve 60 miligramlık gerçek ilaç ve psikolojik etkiyi ölçmek için de taklit ilaç verildi. Taklit ilaç verilen gruptaki erkekler, daha iyi performans göstereceğini dü-şünerek boşalma sürelerini 1,75 dakikaya çıkardılar. Ancak 30 miligram gerçek ilaç verilen deneklerde bu süre 2,78 dakikaya çıktı. 60 miligram gerçek ilaç verilen deneklerde, boşalma süresi ise 3,32 dakikaya çıktı. Deney sonuçları, uzun yıllardır uzmanlar arasında süregelen 'Erken boşalma daha çok psikolojik mi, yoksa hormonal bir olay mı? tartış-masında hormonal etkinin daha fazla olduğunu savunan tıp adamlarını sevindirdi.

  Medikal ilaçların iki temel fonksiyonu

  1- Penise, fazla kan akışı sağlayarak daha iyi sertleş-meyi sağlar, (bazı erken boşalma durumları, sertleşememe endişesi sebebiyle meydana çıkmaktadır)

  2- Kişilerde stresi azaltır.
  Yapılan gözlemlerde, bir çok depresyon ilacı, yan etki olarak boşalmayı geciktirmektedir. Bunlar, Bazı selektif serotonin gerialım inhibitörleridir. SSGİ diye adlandırılırlar. SSGİ ilaçları, beyindeki serotin miktarını artırır. Bu da sinir sistemini rahatlatarak boşalmayı erteler. Ancak bu, boşalma refleksi üzerinde denetim kazandırmaz ve ilaç kesildiğinde boşalma süresi yeniden kısalır. Bu ilaçların, cinsel isteği azaltıcı yan etkileri de vardır.

  Erken boşalmada kullanacağınız herhangi bir ilacın doktorunuzun tavsiye ve reçetesiyle kullanılması doğru olandır. Unutulmamalıdır ki, kullanacağınız bu ilaçların yan etkileri vardır.

  Sprey ve Kremler, Erken Boşalmayı Engellemek

  Boşalmayı geciktirmede kullanılan, özel olarak hazır-lanmış sprey ve kremler mevcuttur. İnternette ve sağlık ürünleri satan bir çok mağazada satışa sunulmaktadır. Bu sprey ve kremler, penisin dış kısmındaki deriyi uyuştura-rak boşalmayı geciktirir. Boşalma tüm sinir sistemini ilgi-lendiği için, lokal olarak yazınızca sinirleri uyuşturarak boşalmayı geciktir, fakat tedavi sağlamaz. Bu ilaçlar lokal uyuşturucu etkisiyle cinsel hazzı azaltmakla birlikte, eğer vajina duvarına temas ederse bölgeyi uyuşturacağından kadının orgazm olmasını zorlaştırır. Bu sprey ve kremleri penise sürdükten sonra prezervatif kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sprey ve kremleri prezarvatifin içine de süre-rek kullanabilirsiniz.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  erkekler de erken boşalma anca stresten uzak ve ağır işlerden uzak kalarak bunun dışında da bir psikoterapiden yardım alması gerekmektedir.
+ Yorum Gönder


erken bosalmaya care,  erken boşalmaya çare,  erkenbosalmaya care