+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda İlginç Bir Avukatlık Hikayesi Psikolojik Hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  İlginç Bir Avukatlık Hikayesi Psikolojik Hikayeler

  İlginç Bir Avukatlık Hikayesi


  Amerika'da Ünlü Bir Avukatın Kaybettiği Tek Dava..
  Amerika da ünlü bir avukatın kaybettiği tek dava:
  Amerika'da Ünlü Bir Avukatın Kaybettiği Tek Dava.. Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlanıyordu. Ama karısının cesedi ortada yoktu. Futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu. Kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu: "Sayın jüri üyeleri müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum. Buna az sonra sizler de inanacaksınız. Neden mi? Bakın şimdi ona kadar sayacağım ve müvekkilimin öldürdüğü iddia edilen karısı bu kapıdan içeri girecek

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10"


  Bütün jüri kapıya döndü. Kimse girmedi içeri.

  Avukat bir savunma dahisiydi öldürücü hamlesini yaptı:

  "Bakın siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz. Çünkü hepiniz içeri girecek diye kapıya baktınız. İşte kararı buna göre vermenizi talep ediyorum."

  Ancak jüri ünlü futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu şekilde sonuçlandı. Mahkeme çıkışında avukat jüri başkanına yaklaştı:

  "10´ a kadar saydığımda siz de diğer üyeler gibi kapıya baktığınız halde neden böyle bir karara imza attınız?"

  "Doğru" dedi jüri başkanı; "Ben de kapıya baktım ama müvekkiliniz kapıya bakmıyordu." En iyi analist herkes bir noktaya bakarken o noktaya yönelen bakışları izleyen kişidir.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Bu ilginç avukat hikayesin de bir avukatın çok hırslı biri olduğunu ve elinden geleninin en iyisini yaptığını ama müvekkilin ters harekette bulunması üzerine kaybettiği tek dava olmasını anlatmaktadır.
+ Yorum Gönder


avukat hikayeleri,  ilginç avukat hikayeleri,  avukat hikayesi,  avukatlık hikayeleri,  psikolojik hikayeler,  avukat ile ilgili hikayeler