+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Hafızayı kuvvetlendiren yiyecekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hafızayı kuvvetlendiren yiyecekler
  Hafızayı kuvvetlendiren yiyecekler Hakkında Bilgi
  Turpgiller: Brokoli, Brüksel lahanası, lahana, karnıbahar…
  Yeşil yapraklı sebzeler: Ispanak, kara lahana, semizotu…
  Antosiyonin içerikli besinler: Çilek, kiraz, böğürtlen, kuş üzümü, patlıcan, üzüm, erik, kırmızı soğan, kırmızı elma, pancar…
  Kuersetin içerikli besinler: Soğan, pırasa, kiraz domates, brokoli, kuş üzümü, kayısı, elma ve üzüm…

  Folik asit de hafızayı güçlendirir
  Yapılan bir araştırma Folik asit takviyesinin yaşlılarda hafızayı ve zihni kuvvetlendirdiğini ortaya çıkarmış. Hollandalı bilim adamlarının yaptığı araştırmada, her gün folik asit takviyesi alan 50-70 yaşları arasındaki erkek ve kadınların hafıza durumunun, kendilerinden 5 yaş küçük deneklerinkiyle aynı seviyede olduğu tespit edilmiş. Günlük folik asit takviyesinin bu yaş grubundaki insanlarda zihin gücünü geliştirdiği bu şekilde ortaya çıkmış oldu.

  Balık ye, balık hafızalı olma
  Yine yapılan bir başka araştırma balık yemeyenlerin, haftada bir öğün yiyenlere göre daha fazla hafıza kaybı yaşadığını göstermiş. Balık yiyenler kendilerinden 3 yaş genç insanların ortalama hafıza ve düşünme kapasitesine sahip olabiliyormuş. Haftada üç öğün balık veya üç gün 330 mg. balık yağı hapı almanın, hafızayı güçlendirecek ‘Omega 3’ yağ asitlerini almamıza yardımcı olduğunu da hatırlatalım.
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  hafızanızın daha güçlenmesini istiyorsanız ve sizin için en iyi yiyecekler turunçgiller , Kuersetin içerikli besinler , yeşil yapraklı sebzeler ,Antosiyonin içerikli besinler sizin için en iyi hafızayı güçlendirecek yiyecekler arasına girer.
+ Yorum Gönder


zihni kuvvetlendiren yiyecekler