+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Aşamalarla Panik Atak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Aşamalarla Panik Atak
  Aşamalarla Panik Atak

  Aşamalarla Panik Atak Hakkında Bilgi


  panikatak22.jpg

  Birinci aşama
  İlk panik nöbetinin geçirilmesiyle başlamaktadır. Bu panik nöbetleri zamansız bir şekilde yaşanmaktadır. Çünkü; belirtileri tam olarak anlaşılamamaktadır. Acil olarak hastaneye gitme ihtiyacı hissedilir.Çoğu kişide beraberinde panik bozukluklarını getirir.

  İkinci aşama
  Kişi birinci aşamada geçirdiği nöbetler hakkında düşünmeye başlamaktadır. Bu aşırı zihinsel meşguliyet kişide endişe ve korku durumu yaratmaktadır. Panik bozukluğu daha belirginleşmektedir.

  Üçüncü aşama
  Korku, üzüntü, sıkıntı, endişe gibi faktörlerin tam olarak yaşandığı aşamadır. Panik atak belirtileri karşımıza çıkmaktadır. Kişi günlük yaşamında değişikliklere gitmektedir. Örneğin; sık sık spor yapan birisi artık kalp krizi geçireceğini düşünür ve spor yapmamaya başlar. Üçüncü aşamaya gelindiğinde mutlaka uzman hekime başvurulmalıdır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  panik atak kişilerin bir anda yaptıkları hareketlerdir örnek verecek olursak kişi küçük bir uygulama da ani hareketler yapıp bir an da sinirlenmesi dir onu için buna panik atak denilmektedir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Panik atak aşırı heyecanlanma sonucu ortaya çıkan aşırı sinirlilik ve gerilim halidir. Kişi kendini kaybetmişçesine hareketlerde bulunabilir etrafındaki insanlarla tartışabilir panik geçtikten sonrada yaptıklarından dolayı pişmanlık duyabiliyorlar. Bu gibi durumlarda mutlaka doktora başvurup ilaç tedavisi uygulanmalıdır.
+ Yorum Gönder