+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Psikiyatristler hastalarından etkilenir mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Psikiyatristler hastalarından etkilenir mi?

  Psikiyatristler hastalarından etkileneceği hakkında bilgi

  Mashar Osman’a da benzer bir şey sormuşlar. O da “onların benim hakkımda söyledikleri önemli değil ama ben onlar için bir şey söylersem bu önemlidir” demiş. Psikiyatristler de insan olduklarına göre ruhsal sorunlarının olması mümkündür. Ama bir psikiyatristin sorunlarının farkında olmak şartıyla ruhsal sorunlarının olmasının belki de zarardan çok faydası vardır
  . Karşısındakinin sorunlarını anlamasını ve eşduyum yapabilmesini yani kendini onun yerine koyarak neler hissettiğini anlamasını kolaylaştırır. Hastalardan etkilenmeye gelince bir onkolog yani kanser hastalarıyla ilgilenen doktor, tedavisi mümkün olmayan ölüm eşiğinde bir hastasının karşısında nasıl ölüm düşüncesiyle yüzleşmek zorundaysa psiyatristin de hayatın pek çok alanındaki sorunlarla yüzleşmesi ve eşduyum yaparken etkilenmemesi düşünülümez. Önemli olan buna rağmen tıp ahlakı sınırları içinde hastasına yardım etmeye devam etmesidir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsan oğlu duygusal değişiklikler yaşayan ve sürekli olarak bir olaydan veya başka şeylerden etkilenecek bir yapıya sahiptir. bu bir psikolok olsa bile. psikolokların çoğu hastalarından etkilenirler. bunun sebebi hastanın yaşadığı olaylara benzer olayları pskoloğunda yaşamış olmasıdır.
+ Yorum Gönder