+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Olumlu düşünmek olumsuz yönlerini görmektense Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Olumlu düşünmek olumsuz yönlerini görmektense

  Olumlu düşünmek olumsuz yönlerini görmek hakkında bilgi


  ‘’Hayat bir aynadır. Siz ona gülümserseniz, o da size gülümser.’’

  Olumlu düşünmek; olumsuz yönlerini görmektense olumlu yönlerini görmeyi hedefleyen bir düşünce tarzıdır. Hayatta başımıza gelen olayların olumsuz taraflarını görmektense olaylara iyi tarafından bakmayı öğrenebilmek yani bardağın dolu kısmını görebilmek bize her zaman yardımcı olur.

  Hayatta inişler ve çıkışlar vardır. Hiç kimse sürekli en yüksekte ya da en aşağıda yer almaz. Bazen ise sorunların çözülmesi için uzun bir süreçe ihtiyacımız vardır fakat hiç bir sorun sonsuza dek sürmez. Böyle süreçlerde olumlu düşünmeliyiz. Zaten hayatımızda herşeye yeterli süreyi verdiğimiz zaman, sorunlarımızda çözüme ulaşıcaktır.Yaşamımızı iyiliştirmek istiyorsak buna olumlu düşünerek başlamalıyız. Çünkü düşünceler inançları, inançlar davranışları, davranışlar ise bizim çevre ile ilişkimizi kurmaktadır. Yaşamımızda olumlu düşünürsek kendimize olan güvenimiz,inancımız artar ve kendimizi daha değerli hissederiz. Unutmayın ne ekersek onu biçeriz.

  Peki olumlu düşünmek için neler yapabiliriz ;

  İlk olarak kendinize inanın.
  Kendinize güvenin ve kararlı olun!
  Negatif düşünceler aklınıza geldiği zaman, özellikle sesli olarak pozitif alternatifleri üretin ve tekrarlayın.
  Söylediklerinize ve düşüncelerinize dikkat edin.
  Zorlukları korku ya da öfke değil, olduğu gibi görmeye çalışın.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Olumlu düşünmek her şeyde bir hayır arama durumudur. İnsanlar yaşadıkları olumsuzluklar içinde olumlu bir şey araması ve bu şekilde kendini teselli etme durumudur. Olumlu düşünmek insanı aslında rahatlatan bir durumdur. ve insanın ruhsal durumunu olumlu etkilemektedir.
+ Yorum Gönder