+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi

  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında bilgi

  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi1.jpg.
  Antisosyal kişilik bozukluğu; halk arasında “psikopat” diye tanımlanan kişilerin dahil olduğu, kişilerle ilişkide, düşünme , şeklinde ve olayları algılayış biçiminde bozukluk olan bireylerde görülen kronik bir zihinsel hastalık olarak kabul edilir.

  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi2.jpg.
  Antisosyallerin yargı değerleri eksiktir ve yanlış ile doğru arasında ayrım yapamazlar. Yasaları çiğneme eğilimleri vardır. Kendilerini , suçlu hissetmediklerinden ve yaptıklarından sonuç çıkaramadıklarından, aynı hataları, suçları ve şiddet içeren davranışları sürekli tekrar ederler
  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi3.jpg.

  Vicdan kavramından yoksundurlar. Karşısındaki kişilere, çevrelerine veya eşyalara verdikleri fiziksel ve duygusal zararlarla ilgili suçluluk duygusu yaşamazlar. Olumsuz ve yıkıcı yaklaşımları ve davranışlarından ötürü sorumlu , hissetmezler. Karşılarındaki kişinin üzülmesini ya da incinmesini önemsemezler. Yaptıklarının kötü ve yanlış olduğunun farkında olarak karşısındakileri üzmeye devam ederler.
  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi4.jpg.
  Yalan söylemekte ve çevrelerini yalanları ile manipule etmede ustadırlar. Yalan söylemekten neredeyse hiçbir durumda kaçınmazlar

  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi5.jpg.

  İş ve aile yaşamları sorunludur. Sorumluluk almak istemezler. İş yaşamında dengesiz tavırları nedeniyle performans düşüklüğü , yaşarlar. Genellikle işe gitmek istemezler. Bir işe gitse dahi yürütmekte zorlanırlar.
  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi6.jpg.
  Küfürlü konuşurlar, güçlü ve sert görünmek , ihtiyacı içindedirler. Öfkeli beden dilleri ve mimikleri vardır. Fiziksel şiddet uygulamaktan büyük çoğunlukla çekinmezler.
  Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında geniş bilgi7.jpg.
  Saldırgan bir tavırları vardır. Kavgaya karışma, toplum içinde suç işlemeye yatkınlık, başkalarının haklarını ihlal etme antisosyallerin belirgin , özelliklerindendir. Zayıf olanları ezmekten büyük keyif duyarlar.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Psikolojik bir bozukluk olan Antisosyal bozukluğu patolojiktir. Bu kişiler genellikle çok fazla yalan söyler, aşırı asabi olur, alkol ve uyuşturucu kullanma ve diğer insanların haklarını gasp etme gibi özellikleri olur.
+ Yorum Gönder