+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Anksiyete için önerilen modern tıp tedavileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Anksiyete için önerilen modern tıp tedavileri


  Anksiyete için önerilen modern tıp tedavileri hakkında bilgi

  Anksiyete için önerilen modern tıp tedavileri1.jpg.
  Danışmanlık ve psikoterapi tavsiye edilmektedir. İlerlemiş olan anksiyete bozuk*lukları için “psikotropik” ilaçlar kullanılabilir.

  Doğal sağlık tedavileri
  •Kronik vakalar için homeopati,
  alanında yürütülen tedavileri deneyebilirsiniz. Akut anksiyete nöbetleri için aşağıdaki tedavileri seçebilirsiniz:
  • Aniden görülen panik ataklar için bıldırcın otu uygundur.
  • Çocuğunuz kendisini gereksiz yere tehlikede hissediyorsa, huzursuzsa ve aşırı temiz ve düzenli olma gibi takıntıları varsa, arsenik tercih edilebilir.
  • Çocuğunuz ölüm gibi konular üzerine yoğunlaşmışsa, “Nat. Mur.” adlı maddenin kullanımı uygundur.
  • Vefat gibi ani üzüntülerde, herbalizm alanına orijinal adı ile geçmiş olan “Ignatia” (ignat fasulyesi) kullanılabilir.
  •Bitkisel terapiler sinirleri yatıştırır ve çocuğunuzu rahatlatır. Örneğin kedi otu*nun sakinleştirici etkisi vardır.
  •Bastırılmış kızgınlıkla gelen ani depresyonda hardal, kızgınlık veya kırgınlık için söğüt, ümitsizlik için karaçalı, kendine,
  güvensizlik halinde melez çamı ve kendinden önce hep başkalarını düşünme durumunda peygamber çiçe*ği kantaron yararlı olabilir.
  •Derin ümitsizliğe kapılmış ve özellikle ruhsal bunalımda olan kişilere tatlı kes*tane önerilir. Ceviz ise hayatında önemli değişikler yaşamakta olan, hayata karşı ilgisini kaybetmiş ve ümitsizliğe kapılmış kişilere önerilir. Aspen’den (ya*ni toz ağacından) sebepsiz korkular için faydalanılmaktadır. Bach Çiçek Terapisi’ne göre hastalıkların nedeni zihinsel ve duygusal nedenlerden kaynakla*nır. Korku, umutsuzluk, kaygı, mantıksızlık ve yorgunluk gibi duygusal sorun*lar, birçok hastalığa davetiye çıkarır. Burada temel görev, yabani bitkilere, çi*çeklere ve ağaçlara düşmektedir. Bu bitkiler, çeşitli duygusal sorunların teda*visine destek olmak için kullanılır. Bitkilerin pozitif gücü, vücuda nüfuz ede*rek, insanlara pozitif bir bakış açısı kazandırır.
  •Banyo küvetinize lavanta yağı, tatlı badem yağı, bergamut ve çekirdek yağı ka*rışımından birkaç damla damlatırsanız, çocuğunuzun sinirlerinin yatıştığını göreceksiniz.
  •Çocuğunuzun B vitamini tüketiminin yeterli olup olmadığına dikkat edin. B vitamini sinirler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
  Faydalı terapiler
  Aromaterapi, refleksoloji, akupunktur, herbalizm, homeopati, yoga, hipnoterapi ve çiçek esansları.

  Evde yapabilecekleriniz
  •Çocuğunuzla olan iletişiminize önem verin; çocuğunuzla kendisini rahatsız eden her türlü konuda konuşmaya çalışın. Çocuğunuzun okulda herhangi bir sorununun olduğunu hissederseniz, kendisinin arkasında olduğunuzu bilme*sini sağlayın. Çocuğunuz karşılaştığı her türlü sorunu size anlatabilirse, size
  •Çocuğunuzun uykusunun düzenli olmasına dikkat edin. Düzenli uyuyan ço*cukların sinirleri de sağlam olur.
  •Çocuğunuzun aerobik ve yoga gibi yararlı egzersizle,r
  yapmasını sağlayın. Bu eg*zersizler çocuğunuzun adrenalin seviyesini de etkileyerek rahatlamasını sağlar. İdeal bir adrenalin seviyesine sahip olan çocuklar kendilerini sakin hissederler.

  Çocuğunuzun beslenmesine çok dikkat edin. Şekerli gıdaların gereğinden fazla tü*ketimi kan şekerinde ani yükselmelere neden olur. Bu da çocuğunuzun kendisini huzursuz hissetmesine neden olur. Çocuğunuzun karbonhidrat tüketimine dikkat ederek öğünlerinin düzenli olmasını sağlayın
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Anksiyete için gerekli malzemeler : Çocuğunuz kendisini gereksiz yere tehlikede hissediyorsa, huzursuzsa ve aşırı temiz ve düzenli olma gibi takıntıları varsa, arsenik tercih edilebilir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Anksiyete bozuklukları her yaşta görülebilen bir bozukluktur. temizlik ve düzen takıntıları başta iyi gibi görünsede zamanla çekilmez hale gelmektedir.Çocuklarda görülen anksiyete bozuklukları için yapılacak en doğru şey bir uzmandan yardım almak ve çocuğa sürekli temizlik ve düzen konusunda uyarılarda bulunmama aşıra takıntılarını görmezden gelmedir.
+ Yorum Gönder