+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Depresyonda mıyım? Belirtilere Sahip miyim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Depresyonda mıyım? Belirtilere Sahip miyim
  Depresyon Belirtileri

  Depresyon belirtileri çok açıktır. İnsan her şeyden soğur. yalnız kalmayı tercih eder, Her zaman halsizdir insanlarla olan iletişimi azalır çok uyumaya veya çok çok az uyumaya meyillidir. Eskiden yapmaktan zevk aldığı işler artık ona sıkıcı gelmeye başalar. Her zaman kendini suçlar. Yalnız bu tedavi edilmeyecek bir hastalık değildir.

  Depresyond1.jpg

  Depresyonun yaygın belirtileri çalışmayı ve günlük hayata katılmayı imkansız hale getirir. Depresyon, dünyaya ,
  bakış açınızı değiştirir; her şeyi umutsuzlukla görürsünüz. Depresyon, kendinizi tamamen yalnız hissetmenize neden olur.

  Depresyonun duygusal ve fiziksel etkilerini hali hazırda biliyor da olabilirsiniz. Aşağıda genel bir bakış açısıyla depresyonun belirtilerini bulabilirsiniz.

  Mutsuz, boşlukta, umutsuz, uyuşmuş hissetmek. Bu hisler sürekli sizinledir; her gün her an böyle hissedersiniz.
  Normalde yapmaktan hoşlanılan şeylere ilgilinin azalması. Eğer depresyondasınız sevdiğiniz hobilerinizi yapmaktan sıkılırsınız. Arkadaşlarınızla olmak istemezsiniz. Cinselliğe olan ilginiz azalabilir.

  Çabuk öfkelenme ya da kaygılı olmak. Huzurlu olmakta, rahatlamakta zorlanırsınız.

  Karar almakta güçlük çekme. Depresyon sarih düşünmenize engel olabilir ya da konsantre olmanızı engeller. Basit tercihler yapmak acı verici bir hale gelebilir.

  Suçlu ve değersiz hissetmek. Bunlar abartılı ya da uygun olmayan durumlardır. Çünkü suçluluk kontrol dışı olan ya da sizden kaynaklanmayan hatalar nedeniyle hissedilir.

  Ölümü ve intiharı düşünmek. Bu tip ,
  düşünceler değişiklik gösterir. Bazı insanlar ölmüş olmayı diler, dünyanın onlarsız daha iyi bir yer olacağına inanırlar. Diğerleri kendilerine zarar vermeyi düşünür. Depresyonda olan birinin intiharını engellemenin en iyi yolu intihar işaretlerini fark edebilmektir. Bu işaretleri ciddiye almak gerekiyor.

  Evet, canınız,
  sıkılmış olabilir. Ancak unutmayın, depresyonun tedavisi var. En azından çözüm üretilebilen bir rahatsızlık. Depresyonda olduğunuzu düşünüyorsanız bir psikologdan randevu alabilirsiniz. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Depresyona giren veya meyilli kişilerin belirtileri net ve açıktır. Kişi sürekli mutsuz, endişeli ve iş yaptığında çok isteksizdir. Sadece işte değil aslında eskiden yapmaktan mutlu olduğu şeyleri de sevmez artık. Hep bıkkınlık hissi vardır. Bu belirtilere sahip olan şahıs bir psikolog ile irtibata geçmeli. Eğer belirtileri az ise kişi kendini kontrol etmeli ve ailesi ile daha fazla zaman geçirmeli. Bu durumda psikologa gerek kalmaz.
+ Yorum Gönder