+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Ramazan Ayı Forumunda Ramazan Bayramının Özellikleri Hakkında Bilgi Ramazan Bayramının 3 Özelliği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ramazan Bayramının Özellikleri Hakkında Bilgi Ramazan Bayramının 3 Özelliği

  Ramazan bayramının üç özelliği nedir kısaca

  Ramazan bayramının üç ayrı özelliği vardır:


  ramazan-bayram-.jpg

  Müslümanlar zekat görevini bu bayramda yerine getirir.
  Müslümanlar arasında karşılıklı görüşme, barışma ve birbirini ziyaret etme ve hediyeleşme adettir.
  Müslümanlar bu bayramda, özellikle bayram namazından sonra yakınlarının kabirlerini ziyaret ederler.
  Ramazan Bayramı, Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan orucun da sonunu ifade eder. Ramazan ayı biterken, oruç da biter ve Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan Şevval ayının birinci gününde oruç tutulmaz.

  Ramazan Bayramı'nın bu ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır. Bayram namazını yalnız erkekler kılar. Bayram namazından sonra ise hutbe okunur. Ayrıca Ramazan Bayramı boyunca müslümanlar, genellikle karşılıklı ev ziyaretleriyle birbirlerinin bayramını kutlarlar. Bu ziyaretler esnasında genellikle tatlı ve şekerlemeler ikram edilir.
 2. Çisem
  Bayan Üye

  Müslümanların bayramı olan ramazan bayramı ve kurban bayramının ayrı ayrı büyük coşkuları olur. Ramazan ayında zekatın verilmesi ile fakirlerin yüzü güldürülür, bayram hazırlıkları bayram namazı gibi bir çok güzelliği bulunmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Ramazan bayramında küsler barışır hediyeleşmeler olur, zekat bayram günü verilir, bayram sabahı akrabalarının kabirleri ziyaret edilir. bayram namazı kılınır ancak bayram namazını sadece erkekler kılabilir.
+ Yorum Gönder


ramazan bayramının özellikleri,  ramazan bayramı özellikleri,  ramazan bayramının özellikleri kısaca,  ramazan bayramının özelliği,  ramazan bayraminin ozellikleri,  ramazan bayramını özelliklerini