+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Ramazan Ayı Forumunda Yemeğin tuzuna bakmak orucu bozarmı, Yemeğin tuzuna bakmak oruç bozarmı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Yemeğin tuzuna bakmak orucu bozarmı, Yemeğin tuzuna bakmak oruç bozarmı
  Yemeğin tuzuna bakmak oruç bozuyor mu

  Oruçlu kimse yemeğin tadına, tuzuna bakma konusunda dikkatli olmalı, daha doğrusu bakmamalıdır. Şayet bir yemeğin tadına, tuzuna dil ucuyla bakarsa hemen tükürmeli, asla boğazından aşağıya tadının kaçmasına sebep olmamalıdır. Zira dil ucuyla bakılır da tükürülürse bir şey lazım gelmezken, boğazdan aşağıya tat ya da bakılan şeyin parçası kaçarsa oruç bozulur. Hata ile olursa kaza gerekir, kasten olursa kaza da kurtarmaz, iki ay kefaret orucu icap eder.

  yeme-in-tuzuna-bakmak.jpg


 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  yemeğin tuzuna bakmak orucu bozar çünkü eğer o yemeğin tadı boğazınıza kaçarsa orucunuz bozulur eğer tehlikeye girmek istemiyorsanız oruç tutmayan birisini çağırıp tuzu iyimi kötümü diye baktıra bilirsiniz.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Yemeğin tadını oruçluyken bakmamak gerekir. eğer sadece diliyle yemeğin tadına bakarsa boğazına kaçmamasına dikkat etmelidir. eğer tatdığı yemeğin bir kırıntısı dahi boğazından aşağı inerse orucu bozulur.
+ Yorum Gönder