+ Yorum Gönder
Özel Eğitim ve Rehberlik ve Rehberlik Forumunda Üniversite kazandıracak bir çalışma programı! Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Üniversite kazandıracak bir çalışma programı!

  Bu sene dershaneye gittim ama hiç verim alamadım sayısalcıyım ygsde 203 yaptım ygs-2 de :( 2014 için hazılanıcam şimdi ve dershaneye gitmeyi düşünmüyorum bu programı uygulayacağım çünkü çok iyi gerçekten tek sıkıntım takıldığım sorulara kim yardımcı olucak ? onuda artık faceden falan matematik sayfaları oluyo oraya fotoğrafını çekip yollarım heralde
  Cevap: Üniversite kazandıracak bir çalışma programı! sayfa üç frmacil 3 Cevap: Üniversite kazandıracak bir çalışma programı!

 2. Ziyaretçi
  çok teşekkürler inşallah uygulayıp bu sene çok iyi bir puan alacağım

 3. Ziyaretçi
  açık öğretim lise öğrencisiyim.Bu programı deneyeceğim çok sağolun şuan 113 kredim var bende buna yakın bir program hazırlamıştım kendi başıma hep çalıştım ve tabii online testler çözdüm Allah herkesin yardımcısı olsun. en büyük sorun matematikle fizik :/ Allah sizden razı olsun herşeyin başı inanç,istek ve sabır bakalım 2014 üniversite sınavlarına girebilecek miyim =)

 4. Ziyaretçi
  ertesi güne telafisi ni yapmak için kafanızda kurgulayıp uyursanız ztn beyniniz sizi o yönde yönlendirecek

 5. Ziyaretçi
  çok sağolunda ben çalışmaya çok hevesli başlıyorum fakat sonra hevesim gidiyor yani sıkılmaya başlıyorum bunu nasıl kontrol altına alabilirim ???

 6. Harbikız
  Devamlı Üye
  Bu konuyla ilgili uzman tv kısa açıklama yapmış.  Çalışma yeri belirlenmelidir.

  Masası, sandalyesi, ışığı, sıcaklığı ile ideal olan gürültüden uzak bir çalışma odası motivasyonu ve dikkati arttırmada ve başarı kazanmada önemli bir rol oynar.


  Ders çalışmak için günün en verimli olunan zamanları belirlenmelidir.


  Ders çalışırken mutlaka masa başında oturulmalıdır. Çalışma sandalyesi ne çok rahat ne de rahatsız edici olmamalıdır.


  Mümkün olduğunca her gün aynı mekanda ders çalışmak, ders çalışmayı kolaylaştırır ve dikkati keskinleştirir.


  Yatarak, uzanarak, kaykılarak ders çalışmak dikkati ve konsantrasyonu olumsuz etkileyeceğinden öğrenmeyi engeller.


  Çalışma odasında (veya çalışma masasının görüş alanında) bilgisayar, televizyon, telefon, resim, yiyecek vb. dikkati dağıtabilecek unsurlar olmamalıdır.


  Çalışma masası sadece ders çalışmak için kullanılmalıdır. Ders dışı faaliyetlerin aynı masada yapılmaması, ders için koşullanmayı olumlu etkilemektedir.


  Çalışmaya ara verildiğinde yapılan etkinliklerin en yaygını bilgisayar veya televizyonun başına geçmektir. Fakat bilgisayar veya televizyon, açması çok kolay kapatması çok zor olan aletlerdir. Yapılabilecek şey bilgisayar veya televizyonu oturmadan kullanmak ve seyretmektir.


  Ders çalışma zamanlarını belirlerken, kişisel özellikler ve beklentiler (yetenek,önbilgi,beceri,tutum,ihtiyaç,hedefler vb.) dikkate alınmalıdır.


  Motivasyonu arttırması bakımından kısa ve uzun vadeli başarı amaçlarının, her zaman görülebilecek bir yerde durması etkili olabilir.

 7. Ziyaretçi
  önerileriniz cok güzel ama insan anlamayınca hemen uykusu geliyor napabiliriz acaba buna da bir fikriniz var mi

 8. Ziyaretçi
  Bu Çalışma Programı Sayesinde Kafamda Soru İşaretleri Kalmadı.
  Sayenizde Artık Tam Anlamıyla Ders Çalışıyorum.
  Teşekkürler.

 9. Ziyaretçi
  gercekten uydum cok güzel bi program ygs puanım 395 cok tesekkür ederim

 10. Ziyaretçi
  Gerçekten çok teşekkür ederim çok yararlı bi paylaşım olmuş ve başkaları için düşünüp, uğraşıp yazmışsınız. Sizin yaptığızı herkes yapamaz. Helal olsun valla adamın dibisiniz.

+ Yorum Gönder


üniversiteye hazırlık ders çalışma programı,  üniversite kazanmak için ders çalışma programı,  öss çalışma programı,  üniversite sınavı için verimli ders çalışma programı,  üniversite sınavına hazırlık ders çalışma programı,  üniversite sınavına çalışma programı