+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Horoz - Rüya Tabirleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. xRockİnGirLx
  Devamlı Üye

  Horoz - Rüya Tabirleri
  HOROZ
  Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Rüyada Horoz Görmek

  Müezzine, güzel ve etkili söz söyleyen kimseye, yerli yersiz söz söylemeye, evin erkeğine yahut oğul evladına yorumlanır.

  Horoz ile mücadele etmek biriyle münakaşa etmeye, horozun ibiği ile kişiye zarar vermesi yaralanmasına, horoz kesmek namaza önem vermemeye, horozun ölmesi müezzinin, hatibin yahut kişinin kendisinin vefatına, Horoz, bulduğu ile yetinen cömert bir kimseye, Kişinin kendini horoz olmuş görmesi vefat etmesine delalet eder.

  Rüyada bir horozu tavukların arasında görmek, yeni bir aşka tutularak fevkalâde mesut anlar yaşayacağınıza, horoz sesi işitmek, işlerinizde üstün başarılar sağlayacağınıza yorumlanır.

  Horoz kavgası seyrettiğinizi görmek, bir nankörlüğe veya bir komploya kurban gideceğinize işarettir.

  Bir horoz satın aldığınızı görmek, hayırlı bir evlâda nail olacağınıza, horoz kestiğinizi görmek, düşmanlarınızın bir kötülüğüne maruz kalarak maddi zararlara uğrayacağınıza işaret eder.

  Heveskârların bir meydanda horoz dövüştürdüklerini görmek, mevki sahibi kimselerle dostluk kurarak işlerinizi büyülteceğinize delil sayılır.

  Öten bir horoz görmek, yakında evleneceğinizi haber verir. Horoz dövüşü görmek ise, aile içinde bazı huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir. Ayrıca rakiplerinizle de tartışacaksınız. Horoz aynı zamanda şöhret ve başarıya da işaret eder. Sabah vakti horoz sesi duymak, güzellikle olarak yorumlanır.

  Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkân bulunan biri olarak ta yorumlanır.

  Kişinin sıkıntılarının geçeceğine işaret eder. Güçlü ve elinde türlü imkânları olan bir kimse olarak da yorumlanır. Horoz ne kadar güzel ise kısmet de o kadar büyük olur.

  Cabir’ül-Magribi’ye göre: elinde bir horoz olduğunu görmek, bir çocuğu olacağına delalet eder. Rüyada beyaz horoz görmek iyi ve emniyetli bir hizmetçiye işarettir.

  Ebu Sait El-Vaiz’e göre: Rüyada horoz görmek, cesur ve kahraman bir erkek olarak tabir olunur.

  Rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya âlimlerin yanlarına gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine işaret eder, denilmiştir.

  Bir horozun gagasıyla kendisini bir veya iki kere vurduğunu gören kimseyi öldürür.

  Bir kimse rüyada kırmızı bir horoza rast geldiğini görse, bir hizmetçiden istifade eder. Bir horoz ile mücadele ettiğini gören kimse, bir kimseyle tartışır. Horozdan kendisine istenmeyen bir şey isabet etmişse, o kimseden de kendisine horozdan isabet eden şeyin miktarınca kötü gördüğü bir şey isabet eder.

+ Yorum Gönder