+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada Bulutları İzlemek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Rüyada Bulutları İzlemek
  BULUTLARI İZLEMEK

  Rüyada bulut ,halkın hayat ve kurtuluşu olan islama delalet eder. bulut halkın hayatı kendisiyle devam eden su ve yagmur yüklü bulundugundan dolayı Allahü Teala’nın (c.c) rahmetine sebeptir. Bazen da bulut kendisinde mevcuyt olan lütuf ve hikmete binaen, ilim,fıkıh ve hikmete delalet eder. bazen da su üzerinde yürüyen gemilere ,hamile kadınlara veya yagmura işaret eder
  .
  Bulutların üstüne bindigini gören kmse Saliha bir kadınla evlenir. Yahut arzu ve istegi varsa yolculuk ve seyehat eder yada hacca gider. Kendisinde bu arzular olmayıp ilim talep ediliyorsa ,ilim ve hikmetle şöhret bulur. İlim ve talep etmiyorsam o kimse asker sevk eder. yahut layık ise izzet ve yükseklige erişir.
  Bir kimse rüyada buluta karışsa ve ondan bir şey almasa o kimse alimler ile oturur,onlarla sohbet eder, onların ilimlerinden bir şey almaz. Buluta bindigini gören kimsenin işi ve şahsı yüce , ilim ve hikmete kadri yüksek olur.
  Çocugunun buluttan oldugunu görse, onun dünyası hikmettendir. Dünyasının bulut oldugunu görse, çalışma ve gayreti hikmetle olur. Eger rüyayı gören anlatılan tabirlere layık degil ise yorum onun çocugu ,reisi,arkadaşı veya benzeri hakkında meydana çıkar.
  Eger bulut siyah olursa, büyüklükle beraber hikmet,mürüvvet sevinçtir. Bulutla beraber sıkıntı ve korku varsa o kimseye hakim ve kuvvetli bir adam tarafından korku ve sıkıntı erişir.
  Bazı tabirciler eger bulutuvaktinde görürse o kimse hayır, bereket,nimet ve mala nail olur,dediler
  . Bulutu vaktinde ve yagmur yagdırdıgı halde görse Allah-ü Teala (c.c)o şehirde rızkı geniş eder.Eger halk kıtlık halinde iseler Allah-ü Teala (c.c) onlara rızkı geniş eder ve kıtlıgı kaldırır. Yagmursuz siyah bir bulut görse o kimse menfaata nail olur.
  Bazen da bulut şiddetli soguga veya mahzunluga işaret eder. mevsimsiz kırmızı bulut görse o şehre veya mahalle halkına bir sıkıntı ,fitne veya bir hastalık isebet eder.
  Eger gögün yerden gökyüzüne kalktıgını ve şehir üzerine gölge ettigini görse hayır ve berekete delalet eder. rüyayı gören yolculuk yapmak istiyorsa onun istegi yerine gelir,yolculugundan salimen döner. Eger neşesiz ise sevinçten arzu ettigi şey i erişir. Bulutu karanlık olarak görse üzüntü ve kedere düşer. Onun üzerine biütün işleri mübarek olur.
  Rüyada görülen beyaz bulut iyi amele işaret eder. yeryüzünden göge dogru yükseldigini gördügü bulut yolculuga delalettir. Yolculukta bulunan kimse hakkında onun yolculugundan dönmesi ve gizli şeyleri meydane çıkmasına delalet eder. kırmızı bulut işsizlige, karanlık bulut üzüntü ve kedere, siyah bulut şiddetli soguga yahut üzüntüye ,bazen da kırmızı bulut o şehre girecek askere ve hilelere delalet eder.
  Bir kimse rüyada buluttan bir şey aldıgını görse ilim ve hikmetten büyük bir şeye erişir. Yahut ziraat ve arazisi fazla olur. Buluta bindigini yahut bulut üzerinde yürüdügünü görse ,o kimse bütün hikmetleri idrak eder.
  Rüyada bulut görmek dokuz şekilde tabir edilir; hikmet,başkanlık, devlet büyüklügü, rahmet, namusluluk,azap,yokluk,bela ve fitne.
  Rüyada gökyüzünde bir bulut görmek ve o bulutun her gittigi yere kendisi ile birlikte hareket ettigini görmek binmedigi ve beklemedigi bir yedrden büyük bir mirasa konacagına delalet eder. bulutun gökyüzünü kapladıgını ve gökten yagmur yerine kar yagdıgını görmek, o yere bir felaketin gelecegine delildir. Buluttan yagmur yerine süt yagdıgını görmek,bereketli bir yılın gelecegine ,bal yagdıgını görmek ise mutlu günler yaşanacagına yorumlanır.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  rüyada bulut görmek mutluluğa huzura kavuşaçağı anlamına gelmektedir rüyasında bulutun üstüne yağmur yağan gören kişi iyi allah korkusu bir insanla evlenecek anlamındadır
+ Yorum Gönder


rüyada bulutları izlemek,  rüyada bulutları seyretmek,  ruyada bulutlari izlemek,  rüyada bulut