+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Saç Modelleri Forumunda Bitkisel Saç Boyası ve Normal Saç Boyası Arasındaki Farklar özet Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bitkisel Saç Boyası ve Normal Saç Boyası Arasındaki Farklar özet
  Bitkisel Saç Boyası ve Normal Saç Boyası Arasındaki Farklar!

  Bitkisel boyada ağırlıklı olarak kına, papatya, kına-çivit karısımı kullanılır. Normal (kimyasal) saç boyası boya pigmentlerinin okside olmasıyla olur ve pek çok zararlı madde içerir.

  Bitkisel boya normal boya gibi kanserojen değildir. Kimyasal boyanın içerdiği amonyak, resorsinol bitkisel boyada yoktur. Amonyak,kurumaya neden olur. Resorsinol ise doğal yapıyı bozar.

  Bitkisel boya kullandığınızda normal saç boyasına göre alerjik reaksiyon riskini azaltır.


  Bitkisel Saç Boyası ve Normal Saç Boyası.jpg


  Bitkisel boya cilde değdiğinde iz bırakmaz. E ve C vitaminleriyle takviye edilmiştir.

  Kimyasal boya saç telinin içine nüfus ederken bitkisel boya saç telinin içine işlemez, ışıltı dolgunluk kazandırır ve aynı zamanda bakım yapar. Bu yüzden kimyasal boya saçın pigmentini, derinin dengesini bozar, çabucak kırılmaya ve matlaşmaya neden olur. Bitkisel boya uygulanmış saçta ortaya çıkan renk normal saç rengiyle bitkisel boyanın karışmasıyla oluşmuştur. Yıkadıkça boya akar. Düzenli olarak uygulamak gerekir.

  Doğal saç boyasının yapılışı normal saç boyasına göre daha uzundur.

  Sonuç olarak normal saç boyası bitkisel saç boyasına göre çok daha fazla zararlıdır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  bitkisel saç boyaması modelleri tabi iki de normal saç boyaması modellerinden daha iyi ve sağlıklıdır bitkisel boyama normal saç boyamasından daha güzel değildir ama daha sağlıklıdır.
+ Yorum Gönder