+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Saç Modelleri Forumunda Saç Düzleştirme Yolları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Saç Düzleştirme Yolları Nelerdir
  Saç Düzleştirme Hakkında Bilgi  Saç Düzleştirme Yolları Nelerdir.jpg


  Fönletin: Kıvırcıkları kontrol edin. Saçlarınızı düzleştirirken, saçlarınızın tamamen kuruduğundan emin olun. Saçlarınızın nemli kalması düz şeklin çabuk bozulmasına neden olur.

  Ütüleyin: Saçları hızlı bir şekilde düzleştirmenin diğer bir yolu da ütülemektir. Nasıl yapabilirsiniz? Saçlarınızı parmaklarınızla düzleştirere k fönleyin. Saçlarınız kuruyunca düz bir fırça ile tarayın, varsa parlatıcı veya sprey uygulayın. En sonunda 3-4 cm”lik kısımlar halinde düz bir zeminde ütü uygulayın. Bu yöntemnle saçlarınız 2-3 gün düz kalacaktır.

  Parlak saçlar
  Parlak saçlar az şampuan: Daha çok parlaklık için daha az şampuan… Saçlarınız yağlanmadıkça her gün yıkamayın. Saçları hergün şampaunla yıkamak saçları koruyan, besleyen ve parlak gösteren doğal yağını yok eder. Eğer saçlarınız kuru, yıpranmış ve boyalıysa saçlarınızı 2 gün yıkamayın. Eğer saçlarınız normalse bir veya iki gün yıkamayabilirsiniz. Saçlarınız şeklini kaybediyorsa sadece su ile durulayabilirsiniz.

  En iyi fön: 1600 watt”lık bir fön makinesi, hızlı ve güçlü kurutma sağlayarak, kalıcı ve etkili fön sağlar. Aşırı sıcak havanın saçlarınıza zarar vermediğini mutlaka kontrol edin. Standart fön makinelerinden daha uzun süre kalıcılık sağlar. Yandaki saçlarınızı şekillendirmeniz zor oluyorsa ıslak veya kuru saçlar için olan saç şekillendiricilerden kullanabilirsiniz. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Evde yapılabilecek en etkili düzleştirmeden biri ütüdür direkt akla o gelir ama sık sık yapıldığı takdirde saçlarınıza inanılmaz zarar verir. Şimdi en çok rağbet gören düzleştirme şekli ise Brezilya fönüdür. Aylarca saçlarınızı düz kalır. Yalnız biraz parayı da gözden çıkarmanız gerekecektir.
+ Yorum Gönder