+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır
  Bakteriler Oksijen İhtiyacına Göre Kaça Ayrılmaktadır
  Aerob bakteriler: Oksijenli ortamda yasarlar ve oksijenli solunum ya*parlar. Yapilarinda mitokondri olmadigindan organik bilesiklerden sinir*li olarak enerji elde ederler. Oksijenli solunum bunlarda mezozomlarda*ki enzimlerle gerçeklestirilir.

  Bu bakteriler topragin üst yüzeyinde, göl ve denizlerin yüzey veya yü*zeye yakin kisimlarinda yasarlar.

  Bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır.jpg

  Anaerob bakteriler: Oksijensiz ortamda yasarlar. Gerekli enerjiyi be*sinieri oksijensiz reaksiyonlarda yakarak elde ederler. Anaerob bakteri*lerin karbonhidrat metabolizmasina fermantasyon, protein ve amino*asitlerin anaerobik yikimina ise pütrifikasyon (çürüme) denir.

  Bu bakteriler oksijenli ortamda yasayamazlar. Bu yüzden topragin derinliklerinde, göl ve denizlerin diplerinde yasarlar.

  Fakültatif bakteriler: Hem oksijenli, hemde oksijensiz ortamda ya*sarlar. Toprak, deniz ve gölün her katmaninda yasarlar. 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Bakteriler oksijen varlığında yaşayanlar , oksijensiz ortamda yaşayanlar ve her iki ortamda da yaşayanlar olmak üzere üçe ayrılırlar. Oksijen varlığında yaşayan bakterilere aerob bakteri de denir.
+ Yorum Gönder


oksijen ihtiyacına göre bakteriler kaca ayrılır,  oksijen ihtiyaçlarına göre bakteriler kaça ayrılır,  oksijen ihtiyaçlarına göre bakteriler,  bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır,  oksijen ihtiyacına göre bakteriler,  bakteriler oksijen ihtiyaçlarına göre kaça ayrılır