+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Kalp Krizi Ve Acil Müdahale Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kalp Krizi Ve Acil Müdahale Nasıl Yapılır
  Kalp Krizi ve Acil Müdahale Nasıl Yapılır kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Kalp Krizi Ve Acil Müdahale Hakkında Bilgi

  Ani kalp ölümü 35 yaş ve daha genç erkeklerde daha yaygın olarak görülür. Ani kalp ölümü başladığında ilk birkaç dakika içinde müdahale edilirse ölümcül olmayabilir. İşte yapabileceğiniz ilk yardım ipuçları:


  • Hastaneye mümkün olduğunca çabuk ulaşın. Hastaneyle ya da 112’yle olabildiğince hızlı şekilde iletişime geçmeniz hayati önemde.

  • Kalp masajı. Kalp masajı yapmayı öğrenmeniz ailenize ya da arkadaşlarınıza vereceğiniz değerli bir hediye. Doğru şekilde uygulanırsa kalp masajıyla acil servis ekibi müdahale etmeden önce bir kişinin hayatını kurtarmanız mümkün.

  • Erken defibrilasyon. Yetişkinlerin çoğunda ani kalp ölümleri fibrilasyonla ilişkilidir. Kalp ritmini eski haline döndürmek için hızlı defibrilasyon gerekebilir. Alışveriş merkezi, spor salonu, hava alanı gibi halka açık bazı alanlarda acil durumlarda kullanılmak üzere defibratör bulunur.

  • Gelişmiş müdahale. Başarılı bir defibrilasyondan sonra hastaların çoğu iyileşmek ve gelecekteki tehditleri engellemek için hastanede bakıma ihtiyaç duyar.

+ Yorum Gönder