+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Kalp Yetmezliği Nasıl Iyileşir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kalp Yetmezliği Nasıl Iyileşir
  Kalp yetmezliği nasıl iyileşir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Kalp Yetmezliği Nasıl Iyileşir Hakkında Bilgi

  Kalp yetmezliği belirtilerini azaltmak mümkün.
  Bazı önlemlerle kalbinize yardımcı olabilirsiniz:

  Sıvı dengesini sağlayın: Doktorunuz günlük tükettiğiniz sıvı miktarını, ne sıklıkla tuvalete çıktığınızı öğrenmek isteyebilir. Damarlarınızda ne kadar fazla sıvı taşırsanız kalbinizin de o kadar zorlanacağını unutmayın. Günde 2 litreden daha az sıvı tüketmeniz kalbinizin daha rahat çalışmasına yardım edebilir.

  Tuz miktarını azaltın: Ne kadar az tuz o kadar sağlıklı kalp. Kalp yetmezliği belirtilerini hafifletmek için tuz miktarını azaltmak büyük önem taşıyor.

  Kilonuzu bilin. Gerekirse kilo verin: İdeal kilonuzu öğrenmekle işe başlayın. Her gün düzenli olarak tartılın. Bunu sıvı tüketmeden, yemek yemeden önce, mümkünse sabah kalktığınızda yapın. Doktorunuz size kilonuzu, artıp artmadığını da soracak. Doktorun önerileri doğrultusunda kilo vermeyi deneyebilirsiniz.

  Belirtilerinizi gözlemleyin:
  Kalp yetmezliği belirtilerinden bahsettik. Bunlardan biri sizde de olabilir. Ya da bazıları zamanla ortaya çıkabilir. Kendinizi gözlemlemeniz anormal bir durumda hemen doktora gitmeniz bakımından önemli.

  İlaçlarınızı doktorun önerdiği şekilde kullanın: Kalp yetmezliği ilaçları kalbinizin daha iyi kan pompalaması için üretilmiş. Bu ilaçlar kalbinizdeki basıncı ve kalp yetmezliğini azaltıyor; sıvı birikimini engelliyorlar. Zararlı hormonlardan arındırılan kalp yetmezliği ilaçları damarları rahatlatıcı özellikte.

+ Yorum Gönder