+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Timüs Bezi Ne İşe Yarar ve Nasıl Harekete Geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Timüs Bezi Ne İşe Yarar ve Nasıl Harekete Geçer
  Timüs Bezi Ne İşe Yarar ve Nasıl Harekete Geçer


  timsbezi2.jpg

  timsbezi3.jpg

  timsbezi4.jpg
  Aşırı üzüntü anında özellikle de bayanlarda gögüslerine vurduklarını görmüşüzdür. Bu olay tamamen beyin tarafından yapılan yani refleks kaynaklı bir harekettir. Kişi göğsüne vururken Timüs bezini titreştirir ve üzüntü kaynaklı bağışıklıkta olacak olan direnç kaybının önüne geçer.

  Timüs bezinde meydana gelecek titreşimlerin sıklığı kişinin genç ve sağlıklı yaşamasında paralellik gösterir. Yani Timüs bezi ne kadar çok titrerse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar. Aşırı üzüntü anında atabileceğiniz bir ” Kahkaha ” veya gögsünüze vurabileceğiniz hafif dokunuşlarla Timüs bezinin titreşmesini sağlayarak direnç kaybını en aza indirebilirsiniz.

  Sonuç olarak kahkaha bağışıklık sistemini güçlendirir ve sizi genç tutar. Hayata daima gülümseyerek bakın ve bol bol kahkaha atmayı unutmayın.
 2. Ktockn1
  ismail

  Ben ne kadar söylesem de onlar bana bu gidişle çok yaşamazsın derler ama çok kahkaha çok yaşam ne güzel demek ki dualarım kaul oluyor ya da doğuştan belliydi bu..
+ Yorum Gönder


timus bezi