+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda 0 rh pozitif kan, 0 rh pozitif kan özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  0 rh pozitif kan, 0 rh pozitif kan özellikleri
  0 rh pozitif kan, 0 rh pozitif kan özellikleri

  0rhpozitifkannzellikler.jpg


  O” grubu: Bu kan grubu tasiyan herkes gucu dayanikliligi kendine guveni cesareti sezgiyi ve tanri vergisi bir iyimserligi genetik hafizalarinda tasirlar Melodik mizac ozelligine sahiptirler Bunlar yasamin tadini en iyi cikaran dunya nimetlerinden en genis bicimde yararlanan kisilerdir Hayati bir melodi gibi yasar ve kavrarlar Icinde bulunduklari ortama cok iyi uyum gosterirler Tum insanlarla ve butun varliklarla anlasirlar Onlara ters dusmeden olumlu iliskiler kurmayi basararak yasarlar Bu engin uyum duzeni icinde onlerine sunulan olanaklardan rahatlikla yararlanirlar Amacladiklari sonuca buyuk ugraslara kalkismadan kolayca ulasirlar Onlarin bu basarilarindaki en buyuk etken dis dunyayla sudaki hidrojenle oksijen gibi uyumlu olmalaridir.

  Modaya havaya zamana hemen uyuverirler Herhangi birine cok degisik ve ters gelebilecek bir ortam dusunelim Onlar bu ortam icinde dagilip sasrimaz urkup sinmez bir koseye cekilip donup kalmazlar.

  Hemen uyum gosterirler Sivri ve uc dusunceleri ayri fikirleri ve egilimleri yoktur Saglikli bir bunye ve iyimserlikle desteklenmis liderlik ozellikleri (guc etki guvenilirlik) ve basari icin gerekli guduler size kalan O grubu mirasidir.

  0 Grubu Kadını
  Mutfak masraflarından kısarak kendine hoş elbiseler alır Çocukları biraz ele avuca geldiğinde hemen çalışma hayatına dönmek toplumdaki yerini almak ister Yemek yapmakla fazla uğraşmak istemez Pratik yemekleri tercih eder

  0 Grubu Erkeği
  Aşık olduğu zaman birlikte olduğu kadını çok kıskanır Kalabalığı sevmez Son derece hareketli çalışkan ve hırslıdır Sevgilisine veya eşine sık sık hediye almayı sever.

  O KAN GRUBUNUN ÖZELLİKLERİ
  Onlara ‘Avcı’deniliyor. İlk insanların kan gruplarının 0 olduğu sanılıyor.
  Et yemeye bayılırlar
  Sindirim sistemleri sağlamdır
  Bağışıklık sistemleri fazla hareketlidir
  Diyet yapmaya zor alışırlar
  Çevreye uyumları zaman alır.
  Stresten kurtulmak için fiziksel faaliyetlere ağırlık verirler
  Enerjik ve ince kalabilmek için metabolizmalarının hızlanması gerekir.
  Vahşi hayvanları avlayıp onların etleriyle beslenen atalarımız fiziksel egzersiz ve hayvansal protein ile ayakta kalıyorlardı. Bugün sizin uygulayacağınız 0 grubu diyetin başarılı olabilmesi için yağsız ve kimyasal madde içermeyen ( dondurulmamış) kırmızı et ve beyaz et ve balık yemelisiniz. 0 grubundakiler süt ve sütlü besinlere, diğer gruplardakiler kadar kolay alışamazlar.

  Tahıl ürünleri, ekmek ve taneli sebzeleri mümkün olduğu kadar az tüketirseniz kilo verebilirsiniz. Buğdayda bulunan gluten maddesi, 0 grubuna dahil kişilerin kilo vermelerini engeller. Bu nedenle buğday unundan yapılmış yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor.

  0 kan grubundaki kişilerin metabolizmaları düşük hızda çalışıyor olabilir. Tiroid hormonu üretmekten başka bir görevi olmayan iyodun yeterli miktarda olmaması, 0 grubundaki kişilerin yediklerini yakmalarını zorlaştırıyor.

  İşte bu nedenle 0 kan grubuna dahil olanların bol bol deniz ürünleri, iyotlu tuz, karaciğer, kırmızı et, ıspanak ve brokoli ile beslenmeleri öneriliyor. Bu arada bir noktayı da belirtmek istiyoruz: Yiyeceklerinizin miktarına dikkat etmelisiniz. Atalarımız bir oturuşta bir kilo et yemiyorlardı. Günlük et tüketiminiz 180 gramı geçmemeli.

  0 rh negatif kimlerden kan alabilir
  0 rh negatif kimlere kan verebilir
  0 gurubu kan sadece kendi gibi 0 gurubu kandan kan alabilirler,
  0 grubu kan olanlarda eritroistler üzerinde herhangi bir antijen olmadığından herkese verilebilir. zira kişilerde var olan antikorlar 0 grubu eritrositlerde bir antijen görmeyeceklerinden onları yıkmayacaktır. bu yüzden 0 grubu kanı olanlarda genel vericidirler.

  Dünyada kan gruplarının dağılımı:
  O Rh pozitif her 100 kisiden 40′i
  O Rh negahtif her 100 kisiden 7′si
  A Rh pozitif her 100 kisiden 34′u
  A Rh negatif her 100 kisiden 6′si
  B Rh pozitif her 100 kisiden 8′i
  B Rh negatif her 100 kisiden 1′i
  AB Rh pozitif her 100 kisiden 3′u
  AB Rh negatif her 100 kisiden 1′i

  En eski kan grubu “0″ grubu oldugu belirtiliyor herkes O grubundayken insanlar cok kucuk bir alanda yasiyorlardi ayni yemegi yiyor ayni organizmalari doluyorlardi ve bu yuzden degisim gereksizdi, Ancak nufus arttiginda ve gocler hizlandiginda degisimler ivme kazandi Sonrasinda gelisen A ve B gruplarinin gecmisi ancak 15 bin – 25 bin yil oncesine uzaniyor AB grubu ise cok yenidir O grubu avci A grubu ciftci B grubu gocebe ve AB grubu ise modern olarak degerlendiriliyor

  Kan gruplarina gore kisilik tahlili
  O grubu : Kendine guvenen cesaret
  A grubu : Sinirli ve hassas
  B grubu : Uyumlu ve yaratici
  AB grubu : En cekici ve ilginc 2. NAZLI
  Bayan Üye

  0 kan grubunda bulunanlar stresten uzak dururlar, bağışıklık sistemleri çok hareketlidir, çevreye uyum sağlamaları biraz zaman alır , sindirim sistemleri sağlamdır, diyet yapmaları zaman alır bu özellikle 0 kan grubu kişilerin özeliklerinden bazılarıdır.
+ Yorum Gönder


0 rh pozitif kan grubu kişilik özellikleri,  0 rh pozitif kimlere kan verebilir,  0 rh kan grubu özellikleri,  0 rh kan grubunun özelliği,  0 rh pozitif kan grubu diyeti,  0 RH