+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Bağırsak kurdu, bağırsak kurdu nasıl dökülür? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bağırsak kurdu, bağırsak kurdu nasıl dökülür?
  Bağırsak kurdu, bağırsak kurdu nasıl dökülür?


  barsakkurdu.jpg

  Bağırsak solucanları kişi vücudunda asalak olarak yaşayan besinlerini kendileri üretmeyen canlılardır. bu solucanların yuvarlak kurt, kıl kurdu, kamçı kurdu, kancalı kurt ayrıca şerit benzeri türleri vardır. tenya ise kişi vücudunda 22 metreye dek büyüyebilen asalak bir solucandır. tenya dökülmesi uzunluğundan ötürü fazlasıyla sancılı olur.

  i – bağırsaklarda olan şerit ayrıca kurtları boşaltmak için, ekşi nar bitkisinin kökü bir kazanda kaynatılıp suyu yoksul karnına hastaya içirilir.

  ii bağırsaklardaki şerit ayrıca kıl kurdunu düşürmek için 1 gün bir, 2 gün 2, 3 gün 3, 4 gün 4 ayrıca yirmi 1 güne dek 5 diş sarımsak çiğnenmeden yutulur.

  iii kıl kurdu olanlar yedi gün müddet ile birlikte bir avuç kabak çekirdeğini yoksul karnına alan ayrıca bir müddet sonra bir bardak süt içer.

  nar peklik yapma özelliği olan bir bitkidir. bilhassa yoksul karnına yenildiği süre fazlasıyla tesirli olur ayrıca bağırsaktaki şeritlerin, kurtların ayrıca tenyaların düşmesini sağlar.

  sarımsak ise antiseptiktir ayrıca kurt düşürücü vasfı vardır.

  bağırsak bozukluklarında 7 gün boyunca yoksul karnına 3 diş sarımsak yutulur
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Genellikle bağırsakta iki çeşit bağırsak görülür.Bunlardan 1.si kıl kurdu,2.si askaris olarak adlandırılır.Kıl kurdu genellikle çocuklarda görülür.Doktorunuzun önerdiği anti parazit ilaçlar ile tedavisi yapılabilir.
+ Yorum Gönder


bağırsak kurdu nasıl dökülür,  kıl kurdu nasıl dökülür,  bağırsak kurdu,  mide kurdu nasıl dökülür,  kurt nasıl dökülür,  bağırsak kurtları nasıl dökülür