+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Bağırsak mantarı belrtileri, bağırsak mantarı tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bağırsak mantarı belrtileri, bağırsak mantarı tedavisi
  Bağırsak mantarı belrtileri, bağırsak mantarı tedavisi

  barsakmantar.png
  Karınlık ayrıca sıcak platformu seven mantar, vücudumuza gizlice yerleşir. mantar hastalığına yakalananların karşılaştığı birinci belirtiler ise karın şişkinliği ayrıca tatlıya olan düşkünlüktür.

  mantarlar ne öldürür, ne de faydası vardır. nedeni ise asalak yaşadığı bireyin, demek oluyor ki anlaşma kaynağının yok olması işine gelmez. mantarlar asalak yaşarlar. fazlasıyla fazla ölmüş bitkiler ayrıca hayvanlar mantarların besin maddelerini oluşmasını sağlar. ne olursa olsun besin maddesi olarak hiç de seçici değillerdir. bu sebeple toprakta aynen, havada, suda, yiyeceklerimizde, evlerde ayrıca üstüne bazıları canlılarda toplu olarak bulunup, çoğalırlar.

  zararli olanlar
  kişi vücudunda eğer bir mantar devamlı yaşamaya ayrıca ondan beslenmeye başlarsa zararlıdır. birtakım,kimi mantarlar kimyevi maddeler salgılayarak deri hücrelerini çözerler ayrıca deri içerisine girerler. bu hadise bağırsak içerisinde de olmakta. eğer bağırsakta beslenmeleri kafi olmazsa, mantarlar bağırsak duvarının derin tabakalarına dek iner ayrıca kan damarları içerisine dek girerler. burda kan şekeri ile birlikte beslenirler. mantarların kurnazca uyguladıkları bir metot, dışarı görünüşlerini kişi immün sisteminin bilinmeyen kabul etmeyeceği bir biçime sokabilmeleridir. demek oluyor ki mantarlar fazla güzel bir kamuflaj ustasıdırlar. böylelikle immün sistem mantarları kendi esas hücreleri sanır ayrıca bunlarla savaşma etmez, demek oluyor ki mantarlara ses çıkarmaz. başkaca patojen ( illet oluşturan ) mantarlar mide asidine de dayanıklıdır. halbuki zararsız mantarlar ( ekmek mayası, bira mayası ) ayrıca birçok mikroplar mide asidinde ölürler. bilhassa şekerli gıdaların çok tüketilmesi bağırsak mantarları için fazla cazip bir beslenme platformu oluşmasını sağlar. mantarlar, maya mantarları, küf mantarları ayrıca dermatofitler olmak üzere 3 grupta toplanırlar. her gruptan mantarlar insanlara ziyan verebilir ayrıca değişik şikayetlere nexen olabilir . mesela, küf mantarlarından zararsız olanı ( roquefort, camembert peynir küfleri ) aynen, ölümcül hastalıklara sebep olan zararlı küf mantarları da vardır. 2. Zühre
  Devamlı Üye

  Küf mantarları, özellikle havada bulunan sporları nemli ve besinli ortamda çoğalarak meydana gelen mantarlardır. Binlerce çok küçük (mikroskobik) mantarın biraraya gelmesiyle oluşur. Küf yapmayı sağlarlar. Çevredeki atıkları çürüterek doğaya katkıda bulunurlar. Sütü ekşitirler, sirke yapımını sağlarlar. Ekmek yapımında da maya olarak kullanılırlar.

  Hastalık yapanları ise çok çeşitli hastalıklara yol açar. Hatta bu hastalıklar öldürücü olabilirler. Ayrıca küf mantarları sayesinde antibiyotik (penisiln) icat edilip milyonlarca insanın hayatı kurtulmuştur. besinleri küflerken besinlere tutunurlar. Bunu hif denilen organlarıyla gerçekleştirirler. Bir kısmı hayvanlar ve insanların üzerinde parazit olarak yaşarlar. Bazı çeşitleri Peynir üzerinde,Ekmek üzerinde,Portakal,Elma gibi meyvelerde ve mutfağımızda coğu yiyecekte bulunurlar

+ Yorum Gönder


bağırsak mantarı,  bağırsak mantarı tedavisi