+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda dil yanığı nasıl geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  dil yanığı nasıl geçer
  dil yanığı nasıl geçer

  - Bahçe şebboyu
  - Kekik
  - Kimyon
  - Haşhaş
  - Mısır unu
  - Anason tozu
  - Bal
  - Sirke

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  * Bahçe şebboyu, kekik ile birlikte tuzlu suda on beş dakika süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar kimyon tozu ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şuruptan yemeklerden sonra ağıza alınarak ağızda bir süre çalkalanır.

  * Haşhaş tohumları bahçe şebboyu ile birlikte on dakika süreyle sirkeli suda kaynatılır. Sıkılarak elde eldilen posaya mısı unu ve anason tozu karıştırılarak melhem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan melhemden yemeklerden sonra ağzın yanan mahaline sürülür.

  * Haşhaş tohumları sirkeli suda on beş dakika süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, mısır unu karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazıalanan macun bal ile yoğrulduktan sonra yaralı mahale sürülür.

  Ağız yanmasına karşı en hızlı bitkisel tedavi nasıl yapılır ve haşhaş tohumları ile sirkeli su karıştırılarak en iyi bitkisel tedavi nasıl yapılır.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Dilin sıcak bir içecekten veya yiyecekten yanması sonucu oluşan kızarıklık. Az önce hiç çay içmeyi sevmem ilk defa içeyim dedim ve dilim yandı. Çok acıtıyor sakın denemeyin.Peki dil yanığı nasıl geçer? Dil yanığının acısını hemen geçirebilmek için ağzınıza bir tutam karbonat atın. Karbonatı ağzınızda bir-iki dakika bekletin. Dilinizin acısı kısa sürede geçecektir.
+ Yorum Gönder


dil yanığı nasıl geçer,  dil yanması nasıl geçer,  dil yanığına ne iyi gelir,  dil yanığı tedavisi,  dil yanığı,  dil yanigi nasil gecer